Ciekawe znalezisko w domu byłego polityka PO. Tego, który ma już zarzuty za przemoc domową

/ msqrd2

  

Były już polityk Platformy Obywatelskiej i były szef brzeskich struktur Jacek N. usłyszał parę dni temu zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną. To jednak nie wszystko. Choć grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, to jednak nie koniec jego problemów. W mieszkaniu N. znaleziono susz roślinny przypominający marihuanę. Znalezisko trafiło do laboratorium.

Jacek N. do dnia usłyszenia zarzutów był szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczącym rady miasta Brzeg i zastępcą dyrektora departamentu w opolskim urzędzie marszałkowskim. Został zatrzymany w piątek wieczorem przez policję wezwaną do awantury domowej.

Noc spędził na policyjnej izbie zatrzymań. W sobotę, po przedstawieniu zarzutów został zwolniony bez zastosowania środków zapobiegawczych.

Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar, politykowi przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną w ciągu ostatnich dwóch lat. Zgodnie z Kodeksem karnym, za taki czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo z urzędu prowadzi prokuratura.

Członek zarządu opolskich struktur PO, a zarazem zarządu urzędu marszałkowskiego w Opolu Szymon Ogłaza zapewnił, że jeżeli informacje i zarzuty potwierdzą się, wobec polityka zostaną wyciągnięte wszystkie przewidziane prawem konsekwencje.

Jacek N. został usunięty z PO i zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady miasta w Brzegu.

Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystko. Dzisiaj bowiem policja w mieszkaniu Jacka N. odkryła dwa woreczki z suszem.

- Zachodzi podejrzenie, że zabezpieczony susz stanowi środek odurzający. Zostanie zlecona opinia biegłych, która rozstrzygnie, czy posiadanie tego suszu stanowi ewentualne przestępstwo

– wyjaśnił prok. Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Prokuratura zastrzega, że badanie może potrwać nawet miesiąc. 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , tvpinfo.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lombardia może skończyć jak Wuhan

zdjęcie ilustracyjne / qimono CC0

  

Jeśli sytuacja w Lombardii na północy Włoch, gdzie szerzy się koronawirus, pogorszy się, „mogłyby zostać podjęte bardziej drastyczne i restrykcyjne kroki, podobnie jak w Wuhan” w Chinach - oświadczył szef władz regionu Attilio Fontana w telewizji RAI.

W dzisiejszym wywiadzie nawiązał w ten sposób do sytuacji w chińskim mieście, epicentrum epidemii, gdzie doszło do zupełnego paraliżu.

W rozmowie z włoską telewizją publiczną Fontana zastrzegł zarazem, że jest przekonany, iż nie trzeba będzie uciekać się do takich środków i że nie zostanie osiągnięty poziom kryzysu, w którym niemożliwe będzie kontrolowanie zakażeń.

W Lombardii zanotowano dotychczas około 90 przypadków zachorowań na ponad 130 potwierdzonych w kilku regionach na północy Włoch.

Nadal nie wiadomo, co jest przyczyną lawinowego wzrostu przypadków groźnego wirusa we Włoszech, a więc w kraju, w którym - jak się przypomina - obowiązują od końca stycznia najbardziej surowe w Europie kroki w ramach prewencji i gdzie rząd, po potwierdzeniu trzech pierwszych zachorowań, wprowadził stan kryzysowy.

Od trzech tygodni kontrolowani są wszyscy pasażerowie na lotniskach. Dotąd zmierzono tam temperaturę około 2 mln osób.

Lekarze przyznają, że nadal nie ustalili z całkowitą pewnością, kto jest „pacjentem zero”, którego można uznać za źródło fali zachorowań w ostatnich dniach w kilku regionach na północy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts