Ofiarę zamordował mieczem - zbrodnię popełnił na oczach córki. Niemcy żądają kontroli imigrantów!

W Niemczech podający się za Syryjczyka 28-letni mężczyzna Issa Mohammed rozsiekał samurajskim mieczem na oczach wielu osób swojego byłego współlokatora 36-letniego Wilhelma L. Świadkiem brutalnego mordu była też 11-letnia córka ofiary. Niemiecka gazeta "Bild" żąda skutecznego ustalania tożsamości imigrantów przekraczających granice państwa.

avanzu

"Należy skończyć z nadużywaniem prawa do azylu. Gotowość Niemiec, do niesienia pomocy nie oznacza, że nie mają one prawa do sprawdzania, z kim mają do czynienia. Wszyscy mieszkańcy RFN mają prawo wiedzieć, kto do nich przyjeżdża"

- podkreśla niemiecki tabloid.

Apel jest konsekwencją makabrycznego mordu, do którego doszło w środę na jednym z osiedli w Stuttgarcie. Podający się za Syryjczyka 28-letni mężczyzna Issa Mohammed rozsiekał samurajskim mieczem na oczach wielu osób swojego byłego współlokatora 36-letniego Wilhelma L. Świadkiem mordu była też 11-letnia córka ofiary.

Z informacji, do których dotarł "Bild", wynika, że morderca podczas przesłuchania przez policję przyznał się, że nie jest Syryjczykiem lecz Palestyńczykiem z Jordanii. Miał też zażądać kontaktu z konsulem. Kiedy w 2015 roku dostał się do Niemiec i złożył wniosek o azyl, podał się za Syryjczyka. Jako obywatel Jordanii nie miałby szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku - kraj ten jest na liście bezpiecznych państw pochodzenia.

Motyw zbrodni nie jest jeszcze potwierdzony. Znajomi i sąsiedzi obu mężczyzn zeznali jednak, że Wilhelm L. od dawna podejrzewał, że Issa Mohammed przybrał fałszywą tożsamość. Ten pierwszy prawdopodobnie poinformował o tym odpowiednie urzędy, wydając tym samym na siebie wyrok śmierci.

Mohammed był wcześniej notowany przez policję za pobicie swojej ciężarnej dziewczyny i kradzieże. Uchodził za osobę agresywną i uciążliwą.

W latach 2015-18 w Niemczech złożono 1,53 mln wniosków o ochronę międzynarodową. Według rządowych danych w 60 proc. przypadków tożsamość ubiegających się o azyl nie jest ustalona z całkowitą pewnością.

To kolejne morderstwo dokonane w Niemczech przez uchodźcę. W poniedziałek na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem 40-letni Erytrejczyk wepchnął pod nadjeżdżający pociąg InterCity matkę z dzieckiem. Kobiecie udało się uratować, 8-letni chłopiec zginął na miejscu. 

Sprawca, Habte Araja, od 2006 roku mieszkał na stałe w Szwajcarii, dokąd dostał się nielegalnie i gdzie wystąpił o azyl. Dotychczas „uchodził za znakomicie zintegrowanego”.

Po tym zabójstwie, niemiecki tabloid „Bild” ostro skrytykował brak skutecznej kontroli nad imigrantami, którzy trafiają do Niemiec. Jednocześnie do rządu Angeli Merkel wystosowano apel o podjęcie zdecydowanych działań w tej sprawie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#kontrola #morderstwo #uchodźcy #Niemcy

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo