Incydent w poznańskim tramwaju. Poszło o tęczowe naklejki

Zdjęcie ilustracyjne / By I.Blu - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24324191

  

Portal epoznan.pl informuje o incydencie, do którego doszło w tramwaju w Poznaniu. Młoda dziewczyna miała bowiem na drzwiach umieść tęczową naklejkę z napisem "Strefa wolna od nienawiści". Motorniczy zerwał ją, a poznańskie MPK przypomniało o istniejącym zakazie.

O całej sprawie napisał wczoraj późnym wieczorem portal epoznan.pl na podstawie informacji uzyskanych od czytelnika.

Młoda dziewczyna miała na drzwiach kabiny motorniczego w jednym z poznańskich tramwajów umieścić tęczową naklejkę z napisem "Strefa wolna od nienawiści". Kierujący pojazdem miał zerwać nalepkę i w odpowiedzi być wyzwanym przez dziewczynę od "homofobów".

"Tego typu zachowania są ostatnio niestety popularne"

- napisał czytelnik portalu epoznan.pl.

Cytowana przez portal rzecznik poznańskiego MPK, Iwona Gajdzińska, przypomniała o istniejącym w pojazdach miejskiego przewoźnika zakazie.

- W przestrzeni każdego pojazdu obowiązuje zakaz umieszczania jakichkolwiek informacji, plakatów, napisów, piktogramów innych niż te, które stanowią informację pasażerską MPK i ZTM

- powiedziała Gajdzińska.

Kilka dni temu jeden z kiosków w pobliżu ronda Kaponiera w Poznaniu został oblany brązową cieczą, a powodem miała być naklejka dołączona do "Gazety Polskiej", która wraz z czasopismem umieszczona została w witrynie kiosku. Zdjęcie kiosku pojawiło się uprzednio na facebookowej profilu Grupy Stonewall - stowarzyszenia środowisk LGBT. Rzecznik Stonewall w rozmowie z niezalezna.pl potępił jednak zajście. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: epoznan.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl