Koszalińska PO rekomenduje: Oskarżony poseł może startować. Jak nie do Sejmu, to do Senatu!

Zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Szef zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka przyznał, że wyborczy start posła Stanisława G., na którym ciążą poważne zarzuty prokuratorskie, jest... mocno brany pod uwagę. Koszalińskie struktury PO dały mu nawet zielone światło do startu. Rozważany jest zarówno jego start do Sejmu, jak i do Senatu.

Zapytany o kwestię startu w wyborach posła Stanisława G., Marchewka stwierdził, że poseł "otrzymał rekomendację od struktury koszalińskiej do startu do Sejmu".

- Szukamy różnych rozwiązań dotyczących jego zaangażowania. Wariant jego startu do Senatu też jest rozważany, ale ostatecznej decyzji w tej sprawie nie ma

– zaznaczył.

Jak widać, Platformie Obywatelskiej nie przeszkadza, że na pośle Stanisławie G. ciążą zarzuty. Wszystko wskazuje na to, że wystartuje on w jesiennych wyborach - nie wiadomo tylko jeszcze, czy do Sejmu czy do Senatu.

Przypomnijmy, 4 lipca do szczecińskiego sądu wpłynął akt oskarżenia w tzw. aferze melioracyjnej przeciwko m.in. posłowi G. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

W sprawie występuje łącznie 32 oskarżonych, z których ośmiu złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Łącznie postawiono oskarżonym blisko 100 zarzutów. Te najistotniejsze dotyczą łapownictwa i tzw. prania brudnych pieniędzy.

Jak podała Prokuratura Krajowa, "zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław G. przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tys. zł oraz nieruchomości w Chorwacji". Ponadto zarzuty dotyczą nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

W sprawie oskarżona została również żona posła Renata G.-L. Prokuratura zarzuciła jej pranie brudnych pieniędzy, które miało polegać na działaniach zmierzających do utrudnienia stwierdzenia pochodzenia przyjętej wcześniej jako łapówki nieruchomości w Chorwacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzecia ofiara grypy we Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

We Włoszech zmarła w niedzielę trzecia osoba, która była zarażona koronawirusem. W szpitalu w mieście Crema w Lombardii umarła kobieta, która przebywała na oddziale onkologii. Jej stan z powodu nowotworu był bardzo poważny - wyjaśniły miejscowe władze.

Kobieta była chora onkologicznie i była też zarażona koronawirusem - podkreślił przedstawiciel władz regionalnych Giulio Gallera.

We Włoszech zanotowano ponad 130 przypadków groźnego wirusa. 25 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts