Energetyka obywatelska i stabilność rynku 

  

Dopłata 5 tys. zł w ramach programu Mój Prąd do instalacji produkującej energię odnawialną to ciekawa oferta dla każdego, kto chciałby pozyskiwać energię elektryczną na własne potrzeby, a dzięki nadwyżkom produkcji w ramach barteru obniżać swoje rachunki.

To ostatnie już funkcjonowało, teraz zaś uproszczono procedury i pojawiła się konkretna suma dofinansowania, z której będzie mógł skorzystać prosument. Dzięki temu rozproszona energetyka obywatelska będzie się mogła w Polsce łatwiej rozwijać. To także krok ku promocji odnawialnych źródeł energii w Polsce. Nie ma tu jednak mowy o pełnej demokratyzacji produkcji i sprzedaży energii elektrycznej, ponieważ sprzedaż nadwyżek energii będzie się nadal odbywała za pośrednictwem państwa, które będzie nią zarządzać, tym samym zabezpieczając interes spółek państwowych i rentowność wytwarzanych przez nie mocy. Jest to spójne z polityką energetyczną Polski, która zakłada, że państwo będzie miało nadal znaczący udział w wytwarzaniu energii elektrycznej, dbając o stabilność rynku i bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts