Straż Graniczna zlikwidowała kanał przerzutu Hindusów do Polski

Zdjęcie ilustracyjne / strazgraniczna.pl

  

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zlikwidował kanał przerzutu do Polski nielegalnych imigrantów z Indii. Został zatrzymany ostatni z zaangażowanych w proceder mężczyzn - 27-letni Hindus – poinformował dzisiaj Piotr Zakielarz z BiOSG.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek w Łodzi przez funkcjonariuszy SG z placówki w Krościenku (Podkarpackie), którzy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kanału przerzutu Hindusów do Polski.

"Zatrzymany Hindus był ostatnim z podejrzanych o organizowanie hinduskiego kanału przerzutowego w Bieszczadach"

– zaznaczył Zakielarz. Dodał, że mężczyzna usłyszał zarzuty pomocnictwa w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Sprawa ma swój początek w listopadzie 2018 roku. Zatrzymanych zostało wówczas sześciu imigrantów z Indii, którzy pieszo przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski w Bieszczadach. Następnego dnia zatrzymano organizatorów przerzutu: ich rodaka, legalnie przebywającego w Polsce, oraz obywatela Polski.

"Podkarpaccy strażnicy graniczni ujawnili wówczas próbę utworzenia kanału przerzutu nielegalnych migrantów z Ukrainy do Polski. Kanał ten miał być wykorzystywany do przemytu obywateli Indii" – zauważył Zakielarz.

Kolejnych dwóch obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę, zatrzymano w lutym br.

"Funkcjonariusze SG z Krościenka nie dawali za wygraną. Podejmowane działania wskazywały bowiem na udział w tworzeniu kanału przerzutowego jeszcze jednej osoby"

– dodał Zakielarz.

Ustalono, że tym ostatnim zaangażowanym w proceder był zatrzymany w Łodzi Hindus.

Jego sprawą i pozostałych podejrzanych zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa w Lesku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


130 nowych zachorowań w Tokio

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/cegoh

  

Liczba zakażonych koronawirusem w Tokio rośnie kolejną dobę z rzędu. W niedzielę odnotowano kolejny rekord - ponad 130 nowych przypadków - podał tego dnia japoński publiczny nadawca NHK, powołując się na władze stolicy Japonii.

Tym samym liczba zakażonych w Tokio wzrosła do ponad 1000. Jak wskazuje NHK, jest to najwyższy jak dotąd dobowy wzrost potwierdzonych przypadków infekcji w tej 13-milionowej metropolii.

Gubernator Tokio Yuriko Koike pojawiła się w niedzielę w porannym programie informacyjnym i po raz kolejny powtórzyła swój apel do mieszkańców, aby unikali niepotrzebnego wychodzenia z domów. Podkreśliła przy tym, że "zagrożone jest życie".

Według najnowszych danych prestiżowego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland w USA od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec ub.r. w Chinach, na świecie stwierdzono 1,2 mln zakażeń, ponad 64,7 tys. osób zmarło, a ok. 247 tys. zostało wyleczonych.

Od początku epidemii w Japonii stwierdzono ok. 3900 przypadków infekcji, w tym 712 osób zakażonych na statku wycieczkowym Diamond Princess. Reuters podaje, że w Japonii na Covid-19 zmarło dotąd 88 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts