Tusk znów zapomniał, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem? Fala oburzenia po jego wpisie

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

"Mówią, że chcą „odrzucić ofensywę zła” i że będą szerzyć dobro, cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te" - napisał na Twitterze Donald Tusk, nawiązując do przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Katowicach. Internauci w mocnych słowach krytykują szefa Rady Europejskiej.

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu podkreślił, że "Polska musi pozostać wyspą wolności".

Bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zakłócić jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy uczynić wszystko, by to trwało

- mówił.

Prezes PiS podkreślił, że "alternatywą jest czas przeszły - ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły można powiedzieć na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o taką wielką ofensywę - użyję tego określenia, choć wiem, że ono będzie przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła".

Według lidera PiS, trzeba budować Polskę "silną i życzliwą", która rozwiązuje problemy społeczne.

Taką Polskę chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga do tego prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa

 - mówił.

Obok tych słów nie mógł przejść obojętnie były premier Donald Tusk:

Użytkownicy Twittera są oburzeni wpisem szefa Rady Europejskiej i nie zostawili na nim suchej nitki:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

/ EPP

  

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej na kongresie tego ugrupowania w Zagrzebiu.

Tuska poparło 491 delegatów. Przeciwko jego kandydaturze oddano 37 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie 93 proc. głosujących. Polak nie miał kontrkandydatów, dlatego od początku było jasne, że zostanie wybrany na stanowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl