Sekielscy szykują drugą część "Tylko nie mów nikomu". Termin - tuż przed kolejnymi wyborami...

Tomasz Sekielski / By #WybieramEuropę - #WybieramEuropę Tomasz Sekielski (0:09), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79010876

  

A to ciekawe... Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że Tomasz i Marek Sekielscy pracują nad kolejną częścią filmu "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach pedofilii w Kościele Katolickim. Premiera planowana jest na... październik - czyli wtedy, kiedy mogą odbyć się wybory parlamentarne. Przypadek?

Pierwsza część "Tylko nie mów nikomu" miała miejsce 11 maja, czyli na kilkanaście dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jak nietrudno było zgadnąć, wywołała prawdziwą burzę i dała paliwo opozycji do wykorzystywania przypadków pokazanych w filmie do celów politycznych. Doszło nawet do tego, że politycy Platformy Obywatelskiej i Wiosny kłócili się o to, kto... mniej zrobił w sprawie zwalczania pedofilii.

Sporo mówiło się o tym, że film "Tylko nie mów nikomu" może mieć drugie dno.

Jakoś tak zbiega się termin pokazania tego filmu z terminem wyborów, przed wyborami samorządowymi mieliśmy "Kler", teraz znowu mamy jakiś taki film atakujący Kościół, więc myślę, że to nie jest przypadkowe

- mówił po premierze filmu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Wygląda na to, że jego teza może znaleźć potwierdzenie. Według najnowszych informacji, które przekazał portal wirtualnemedia.pl, bracia Sekielscy drugą część "Tylko nie mów nikomu" chcą pokazać w październiku. A warto dodać, że 13, 20 lub 27 października odbędą się wybory do polskiego Sejmu i Senatu.

Na razie Sekielskim brakuje funduszy na stworzenie drugiej części filmu. Dlatego - podobnie jak w przypadku pierwszej części - prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiecka polityk przyznaje: „Polska zapłaciła najwyższą cenę za pakt Ribbentrop-Mołotow”

/ By Mikhail Mikhaylovich Kalashnikov - http://mtdata.ru/u25/photo72FB/20634308905-0/original.jpg, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77825023

  

23 sierpnia mija 80. rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Nawet niemiecka polityk Zielonych Marieluise Beck oświadczyła, że to Polska zapłaciła najwyższą cenę za ten pakt. Zdaniem ekspertki ds. Europy Wschodniej również dziś widać w polityce resztki ówczesnego myślenia. "Najwyższą cenę za wspólną zbrodnię dwóch totalitarnych państw zapłaciła Polska" - powiedziała była wieloletnia poseł Zielonych.

"Już w poprzednich wiekach carska Rosja, Prusy i Habsburgowie dzielili między siebie ten kraj. Pakt Hitler-Stalin (jak w RFN nazywa się pakt Ribbentrop-Mołotow) był czwartym lub nawet piątym rozbiorem Polski"

- mówiła polityk na antenie rozgłośni informacyjnej "Inforadio".

Beck, która jest obecnie dyrektorem organizacji pozarządowej Zentrum Liberale Moderne, zastrzegła, że współudział Stalina w żadnym wypadku nie zmniejsza winy Niemiec za napaść na Polskę.

"Ale marsz Wehrmachtu był możliwy również dlatego, że po 17 dniach otworzył się w Polsce drugi front za sprawą armii sowieckiej. Pakt Hitler-Stalin był największą historyczną i dyplomatyczną bombą, która kiedykolwiek w Europie eksplodowała"

- uważa była deputowana.

Zdaniem polityk w dzisiejszej polityce wciąż można dostrzec sposób myślenia, który doprowadził do zawarcia paktu Ribbentrop-Mołotow.

"Wojna na Ukrainie ożywia debatę na temat stref wpływów, które należałoby przyznać imperium (rosyjskiemu). Tym razem nie chodzi już o rozbiór Polski czy Rumunii. Pojawiają się głosy mówiące, że nie można się było spodziewać, że Rosja zaakceptuje otwarcie się Ukrainy na Unię Europejską. Ponieważ leży - rzekomo - w strefie jej wpływów"

- podsumowała Beck.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl