Urzędnicy z Moskwy zaliczyli potężną „wtopę”. Wyciekły dane tysięcy rosyjskich szpiegów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do internetu wyciekły dane personalne funkcjonariuszy wywiadu zagranicznego – podaje rosyjski portal śledczy „The Insider”. Wszystko przez opublikowanie przez administrację Moskwy adresów kamienic, które zostały wybudowane dla rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego. Opublikowano je razem z danymi lokatorów. Według serwisu wyciekło 2856 nazwisk związanych z służbami.

Dziennikarze portalu śledczego zaznaczają, że ujawnione dane dotyczą byłych i obecnych pracowników służb wywiadowczych Rosji – podaje portal Belsat. Tajne informacje przedostały się do internetu za sprawą błędu urzędniczego. Popełnić go miała administracja Moskwy.

Jak zaznacza The Insider, Urzędnicy opublikowali adresy kamienic wybudowanych dla rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego wraz z danymi lokatorów.

W ten sposób dziennikarze ustalili nazwiska 2856 osób związanymi ze służbami. Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo Rosji milczą. Do tej pory nie skomentowano doniesień The Insidera.

Wcześniej brytyjscy i rosyjscy dziennikarze śledczy ustalili prawdziwe nazwiska osób zamieszanych w atak chemiczny na Siergieja Skripala i jego córkę Julię, którzy przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii.

Ustalono wówczas, że są to wysokiej rangi agenci wywiadu Aleksandr Miszkin (alias Aleksandr Pietrow), Anatolij Czepiga (Rusłan Boszyrow) i Siergiej Wiaczesławowicz Fiedotow (Denis Siergiejew).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, jagiellonia.org

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szlak kolejowy Katowice-Wisła udrożniony

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/pvdv63/CC0 Creative Commons

  

Przejezdny jest już szlak kolejowy z Katowic do Wisły – podała bielska policja. Dziś rano w Czechowicach-Dziedzicach doszło na nim do zderzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ciągnika siodłowego z lokomotywą.

Po godzinie 15 ciężarówka została usunięta z torowiska i można było przywrócić ruch kolejowy

- powiedział rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło ok. godz. 7. Rzecznik bielskiej policji poinformował, że 50-latek kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą jechał w kierunku jednego z tamtejszych przedsiębiorstw.

Po przejechaniu przejazdu kolejowego napotkał kolejkę pojazdów oczekujących na możliwość wjazdu na teren budowy. Kierowca zdecydował się wycofać pojazd. Podczas manewru wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, doprowadzając do zderzenia z lokomotywą

- zrelacjonował policjant.

W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany. Wstrzymany został jednak ruch kolejowy na tej trasie.

Zarówno kierujący ciężarówką, jak i maszynista byli trzeźwi.

Szybiak dodał, że dokładne przyczyny zdarzenia ustalą eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl