Rozpoczęły się obrady NATO

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO rozpoczęła się dziś w Bratysławie. Przewodnicząca Zgromadzenia Madeleine Moon z Wielkiej Brytanii powiedziała, że mowa będzie o Sojuszu w kontekście zdolności do wspólnej obrony, o Rosji i nowych technologiach.

W czterodniowej sesji uczestniczy blisko 250 parlamentarzystów z 29 państw członkowskich NATO. Są też przedstawiciele 22 państw stowarzyszonych i obserwatorów. Prace delegatów są zamknięte dla prasy i toczą się w kilku komitetach tematycznych. W poniedziałek na publicznej sesji plenarnej ma zostać przedstawiony wspólny dokument, którego na początku prac Zgromadzenia zgłoszono kilkanaście wariantów.

Na konferencji prasowej Moon podkreśliła, że obrady toczą się w czasie, w którym NATO i Europa stawiają czoła nowym wyzwaniom i zagrożeniom w kwestii bezpieczeństwa. Dlatego należy wzajemnie się zapewnić, że "potrafimy obronić demokrację" – powiedziała brytyjska parlamentarzystka.

"Jeżeli nasze zdolności obronne nie będą wspierane naszymi wartościami, wspólną wiarą w państwo prawa, walką z korupcją, nic nie będziemy znaczyć"

– mówiła. Dodała, że dzięki wspólnej dyskusji przedstawiciele różnych państw mogą wymienić się informacjami i doświadczeniami, co pozwala zdefiniować zagrożenia i pomóc w znalezieniu rozwiązań.

Przewodniczący stałej delegacji słowackiego parlamentu w Zgromadzeniu Martin Fedor powiedział, że tematy związane z obronnością i bezpieczeństwem wydają się z roku na rok coraz obszerniejsze. Zwrócił uwagę, że do bezpieczeństwa cybernetycznego należy dodać zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi.

"NATO przede wszystkim koncentruje się na zachowaniu bezpieczeństwa i temu będzie poświęcone Zgromadzenie Parlamentarne. Parlamenty krajowe często są celem ataków, gdy podważane jest zaufanie w wolne wybory. Także w tej kwestii uczestnicy mogą wymienić się doświadczeniami"

– powiedział sekretarz generalny Zgromadzenia David Hobbs.

Polska delegacja Sejmu i Senatu w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO liczy 12 przedstawicieli – dziewięciu posłów i trzech senatorów z różnych klubów parlamentarnych. W pracach w Bratysławie uczestniczą posłowie Przemysław Czarnecki (PIS), Michał Jach (PIS), Bartosz Józwiak (Kukiz'15) oraz senatorowie Józef Łyczak (PIS) i Marek Pęk(PIS).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny występek „znanego” wójta i znów pod wpływem alkoholu. Tym razem zaatakował policjantów!

/ Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Znów głośno jest o wójcie Żelazkowa Sylwiuszu J. Samorządowiec znany z niechlubnych występków, tym razem został zatrzymany przez policję podczas I Kaliskiego Marszu Równości, ponieważ "szarpał się z funkcjonariuszami". - Stwierdzano u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie - poinformowała rzecznik prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Do zdarzenia doszło dzisiaj na Głównym Rynku w Kaliszu podczas I Kaliskiego Marszu Równości. Do operatora kamery jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych zaczął wykrzykiwać i wymachiwać rękami mężczyzna.

- Zaczął utrudniać mi wykonywanie zdjęć. Krzyczał, jakim prawem go nagrywam

- relacjonował operator.

Po chwili na miejsce zdarzenia przyszli policjanci, którzy próbowali rozmawiać z mężczyzną, ale ten "zaczął się szarpać z funkcjonariuszami" - powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Wyjaśniła, że 60-letniego mężczyznę zatrzymano w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy, za co grozi do 3 lat więzienia.

Zatrzymanym jest wójt wielkopolskiej gminy Żelazków Sylwiusz J., u którego badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu organizmie. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia na policyjnej izbie, dlatego - jak wyjaśniła Anna Jaworska-Wojnicz - czynności z jego udziałem będą wykonywane jutro.

Wójt Żelazkowa wcześniej został oskarżony o znęcanie się nad rodziną i znieważenie funkcjonariuszy publicznych, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Kaliszu nie wyznaczył pierwszego terminu rozprawy "ze względu na przebywającego na zwolnieniu lekarskim sędziego referenta" - informowała sędzia Anna Krysicka.

Sylwiusz J. od sierpnia 2017 roku ma założoną tzw. niebieską kartę.

[polecam:https://niezalezna.pl/255602-wojt-znecal-sie-nad-rodzina]

W październiku 2017 roku wójt Żelazkowa został skazany za udzielenie ślubu, bo był pod wpływem alkoholu.

Sąd Rejonowy w Kaliszu uznał wówczas, że Sylwiusz J. nie dopełnił obowiązków służbowych, działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego i wymierzył mu 5 tys. zł grzywny.

W lipcu tego roku wójt "zabłysnął" po raz kolejny. Podczas rodzinnego festynu na terenie Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej wójt "wystąpił" na scenie. Potem okazało się, że awanturnik był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do kaliskiej komendy do wytrzeźwienia.

[polecam:https://niezalezna.pl/279512-festyn-rodzinny-z-wyjatkowym-wystepem-wojta-zobacz-w-jakim-stanie-wyszedl-na-scene-wideo]

W wyborach samorządowych w 2018 roku Sylwiusz J. uzyskał 2651 głosów, co stanowiło 58,06 procent. Na wójta został wybrany więc już w pierwszej turze.

Dziś w Kaliszu odbył się I Marsz Równości. "Rota dziełem lesbijki"; "Konopnicka jest z nami"; "Maria Dąbrowska też jest z nami, dniami i nocami" - m.in. takie hasła towarzyszyły uczestnikom manifestacji.

Nad bezpieczeństwem podczas marszu czuwało kilkuset policjantów z Kalisza i Poznania, którzy - jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak - dbali, "żeby nie doszło do żadnych incydentów i przypadków, w których musielibyśmy bardzo zdecydowanie reagować". Borowiak dodał, że w marszu wzięło udział ok. 400 osób.

Na trasie przemarszu protestowali członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, ubrani w białe kombinezony. "To jest nasza ogólnopolska akcja czyszczenia ulic z zarazy zwanej LGBT" - powiedział jeden z uczestników protestu.

Za marszem podążał też samochód z fundacji "Prawo do życia" z banerem "Stop pedofilii". Przez megafon podawano informacje dotyczące m.in. ilości przeprowadzanych w Polsce aborcji.

Z kolei na Złotym Rogu na uczestników marszu czekali przeciwnicy, którzy krzyczeli: "Zakaz pedałowania".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl