Wszyscy księża w dokumencie Sekielskiego zarejestrowani przez SB. Z filmu się tego nie dowiemy

Tomasz Sekielski / screen: Facebook.com/tsekielski

  

– Przeglądałem archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa – powiedział Onetowi Tomasz Sekielski, autor filmu o przypadkach pedofilii w Kościele w Polsce.

Na oficjalnym profilu dziennikarza na Youtube w sobotę pojawił się film pt. „Tylko nie mów nikomu”. W dokumencie zostały przedstawione przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Autor filmu został zapytany przez Onet.pl czy skłonności pedofilskie księży były wykorzystywane w przeszłości przez ówczesną władzę.

Sekielski przyznał, że bohaterowie jego filmu byli w przeszłości  zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. O tym fakcie... nie wspomina jednak w swoim filmie.

– Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, jak ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB

– podał dziennikarz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, onet.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przewodniczyła obradom Rady Bezpieczeństwa ONZ

RB ONZ / Cancillería Ecuador; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Dzisiejszym obradom Rady Bezpieczeństwa ONZ przewodniczy minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz, ponieważ w sierpniu Polska sprawuje prezydencję w Radzie Bezpieczeństwa.

W swym wystąpieniu szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ poświęconej sytuacji w tym regionie podkreślił, że Iran i jego sojusznicy cały czas podsycają „terror i niepokoje” na Bliskim Wschodzie. Dodał, że działania Teheranu w Iraku, Jemenie, Libanie i Syrii mają także "niszczycielskie konsekwencje humanitarne".

Szef amerykańskiej dyplomacji zaapelował do Rady Bezpieczeństwa ONZ o przedłużenie embarga na dostawy broni do Iranu, które zgodnie z porozumieniem nuklearnym z Teheranem wygasa w październiku 2020 roku.

Porozumienie nuklearne, zawarte w 2015 roku po latach negocjacji, między Teheranem a grupą sześciu państw (Chiny, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Rosja i Niemcy) przewiduje ograniczenie irańskiego programu nuklearnego w zamian za stopniowe znoszenie sankcji międzynarodowych przeciwko Iranowi.

W maju 2018 roku prezydent Donald Trump wycofał USA z tego porozumienia i nałożył surowe sankcje na Iran.

Mike Pompeo powiedział w Radzie Bezpieczeństwa, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, konieczna jest bliższa współpraca społeczności międzynarodowej na Bliskim Wschodzie.

Podkreślił, że nadszedł już czas aby uporać się z wyzwaniami stojącymi przed regionem, takimi jak konflikt w Libii, wojna domowa w Syrii, czy rozłam wśród państw Zatoki Perskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl