Klękajcie narody! Wałęsa niczym Mojżesz: Powinniśmy uzgodnić 10 przykazań... ale laickich

Zdjęcie ilustracyjne/Lech Wałęsa / Autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0W

  

Były prezydent udzielił wypowiedzi dla francuskiej telewizji France TV3. Podczas wywiadu mówił m.in o chrześcijańskich korzeniach Europy i zdefiniował swoje wyobrażenie o Panu Bogu. - Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze - powiedział Wałęsa. Były prezydent postulował także utworzenie 10 laickich przykazań.

Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć i co kilka dni szokuje swoimi odważnymi przemyśleniami. Niedawno podczas spotkania z mieszkańcami Krosna miał mówić m.in. o kosmitach i UFO. Dementując medialne doniesienia na ten temat powiedział jednak: "Ja mam swoje UFO, mój punkt widzenia, nie naukowy, nie książkowy, tylko mój". Czyli coś na rzeczy ewidentnie było.

W sieci pojawił się kolejny odważny występ Lecha Wałęsy, który udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji France TV3.

Pytany, czy Europa powinna oficjalnie zapisać swoje korzenie chrześcijańskie powiedział, że "zapisać możemy ale musimy uwzględniać różność w Europie"

- Szukając fundamentów, coś, co nas będzie łączyłoby, powinniśmy dyskutować pomiędzy różnymi religiami i pomiędzy niewierzącymi i uzgodnić takie laickie ok. 10 przykazań. Ale laickich, a nie kościelnych

- oświadczył były prezydent. 

Dodał, że jest wprawdzie w prawicy, ale "rozsądnej", a jego "Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze" - mówił Lech Wałęsa zdumionemu dziennikarzowi.

Naszym zdaniem o reformatorskim pomyśle byłego noblisty powinien niezwłocznie dowiedzieć się papież Franciszek. Z uwagi na ogromny ciężar gatunkowy postulatu pana Wałęsy, sprawy nie komentujemy.

  

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuski minister zdrowia przestrzega: Realne zagrożenie pandemią koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com (kolaż własny)

  

"Istnieje "realne zagrożenie", że epidemia koronawirusa COVID-19 z Chin może przekształcić się w pandemię, rozprzestrzeniając się na cały świat" - ostrzegł we wtorek francuski minister zdrowia Olivier Veran, pytany o taką ewentualność.

"Jest to zarówno robocza hipoteza, jak i realne zagrożenie" - powiedział Veran rozgłośni France Info, pytany o to, czy istnieje możliwość, że epidemia koronawirus stanie się pandemią.

Zapewnił, że Francja jest przygotowana na wszystkie scenariusze, a jej system opieki zdrowotnej jest w dobrej kondycji i dobrze wyposażony.

Urzędujący zaledwie od niedzieli minister Veran poinformował, że we Francji czterech pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa, pozostaje w szpitalu. W zeszłym tygodniu we Francji na koronawirusa zmarł 80-letni chiński turysta. Jest to pierwszy przypadek śmiertelny COVId-19 w Europie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pandemia to rozprzestrzenianie się nowej choroby na całym świecie.

W poniedziałek ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych dr Mike Ryan pytany, czy epidemia jest pandemią, odparł: "Prawdziwym problemem jest to, czy obserwujemy skuteczne przenoszenie (wirusa) poza Chinami, a w chwili obecnej tego nie obserwujemy".

W niedzielę 16 lutego Veran zastąpił na stanowisku Agnes Buzyn, która ogłosiła, że będzie startować w wyborach na mera Paryża z ramienia rządzącej partii prezydenckiej LREM. Pierwsza tura wyborów lokalnych we Francji wyznaczona jest na 15 marca, a druga na 22 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts