Klękajcie narody! Wałęsa niczym Mojżesz: Powinniśmy uzgodnić 10 przykazań... ale laickich

Zdjęcie ilustracyjne/Lech Wałęsa / Autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0W

  

Były prezydent udzielił wypowiedzi dla francuskiej telewizji France TV3. Podczas wywiadu mówił m.in o chrześcijańskich korzeniach Europy i zdefiniował swoje wyobrażenie o Panu Bogu. - Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze - powiedział Wałęsa. Były prezydent postulował także utworzenie 10 laickich przykazań.

Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć i co kilka dni szokuje swoimi odważnymi przemyśleniami. Niedawno podczas spotkania z mieszkańcami Krosna miał mówić m.in. o kosmitach i UFO. Dementując medialne doniesienia na ten temat powiedział jednak: "Ja mam swoje UFO, mój punkt widzenia, nie naukowy, nie książkowy, tylko mój". Czyli coś na rzeczy ewidentnie było.

W sieci pojawił się kolejny odważny występ Lecha Wałęsy, który udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji France TV3.

Pytany, czy Europa powinna oficjalnie zapisać swoje korzenie chrześcijańskie powiedział, że "zapisać możemy ale musimy uwzględniać różność w Europie"

- Szukając fundamentów, coś, co nas będzie łączyłoby, powinniśmy dyskutować pomiędzy różnymi religiami i pomiędzy niewierzącymi i uzgodnić takie laickie ok. 10 przykazań. Ale laickich, a nie kościelnych

- oświadczył były prezydent. 

Dodał, że jest wprawdzie w prawicy, ale "rozsądnej", a jego "Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze" - mówił Lech Wałęsa zdumionemu dziennikarzowi.

Naszym zdaniem o reformatorskim pomyśle byłego noblisty powinien niezwłocznie dowiedzieć się papież Franciszek. Z uwagi na ogromny ciężar gatunkowy postulatu pana Wałęsy, sprawy nie komentujemy.

  

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl