Premier Morawiecki z wizytą w USA

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Chicago oraz w Nowym Jorku szef polskiego rządu spotka się z inwestorami oraz weźmie udział w uroczystych premierach filmu promującego Polskę - „Poland: The Royal Tour”.

premier Mateusz Morawiecki
Fot. Krystian Maj / KPRM

Pierwszym punktem wizyty w Chicago, gdzie jest największe skupisko Polonii w USA, będzie spotkanie z przedstawicielami mediów. Następnie szef rządu uda się na spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. Podobne rozmowy z biznesmenami odbędą się w środę w Nowym Jorku.

Przede wszystkim mam tam spotkania z inwestorami, ze środowiskami Wall Street w Nowym Jorku, ale także z mediami amerykańskimi i przede wszystkim tymi przedsiębiorcami, którzy chcą w Polsce inwestować, My chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, więc to jest jeden z głównych powodów mojej półtoradniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych.
- zapowiadał premier Morawiecki przed wylotem.

Podczas pobytu w USA Mateusz Morawiecki weźmie też udział w premierach filmu Petera Greenberga „Poland: The Royal Tour”, poświęconego promocji naszego kraju. We wtorek premiera odbędzie się w The Lyric Opera w Chicago, a w środę w nowojorskim Muzeum Guggenheima.

Trzymam kciuki, żeby film był jak najlepszy do promocji Polski, bo tego przede wszystkim ten film dotyczy.
- mówił premier Morawiecki.

„The Royal Tour” to seria filmów dokumentalnych przedstawiająca historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. Formuła programu przewiduje, że przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. W poprzednich edycjach „The Royal Tour” brali udział m.in.: premier Izraela, prezydent Meksyku i król Jordanii.

Godzinny dokument zrealizowany przez telewizję PBS ma przybliżyć m.in. kulturę, tradycje, walory przyrodnicze i historię naszego kraju. Widzowie zobaczą w filmie m.in.: Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz-Birkenau, Malbork, Gdynię i Góry Świętokrzyskie.

Pomysłodawcami serii „The Royal Tour” i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, gwiazda telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy, znany również jako „The Travel Detective” (CBS News), i Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody Producers Guild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii „Wybitny serial dokumentalny”. Polskim producentem filmu jest Piotr C. Śliwowski, producent takich filmów jak: „Miasto ruin”, „Powstanie Warszawskie” i „Warsaw Uprising”.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo