Bełchatowski kolos w drodze Szczercowa

/ pgegiek.pl

  

Koparka K-36 przejechała 1 kwietnia przez drogę zwaną obwodnicą Kleszczowa, oddzielającą Pole Bełchatów od Pola Szczerców. Jest to koparka węglowa typu SRs2000.

Waży prawie 3 tysiące ton, jest długa na 145 m, wysoka na 40 m i szeroka na 32 m.

Maszyna 18 marca br. zakończyła pracę w Polu Bełchatów, a kiedy dotrze w miejsce docelowe rozpocznie urabianie węgla w Polu Szczerców.

Koparka rozwija prędkość maksymalną 6 metrów na minutę, a łączna trasa jej przejazdu ma długość ok. 23,5 km.

W Polu Bełchatów pracują teraz dwie koparki – K-40 (SRs2000) i K-73 (ERs710).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pgegiek.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ukrainiec próbował przemycić bursztyn

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ponad 47 kilogramów bursztynu ukrytego w zbiorniku paliwa próbował wwieźć do Polski 54-letni Ukrainiec. Miał go zamiar sprzedać na zachodzie Europy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 166 tys. zł. Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Rzecznik prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor poinformowała, że do zdarzenia doszło wczoraj na przejściu granicznym w Korczowej. Ukraiński kierowca ciężarowego MAN-a, chcąc wjechać z Ukrainy do Polski, stawił się do kontroli granicznej.

„Funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną w zbiorniku paliwa. Okazało się że w schowku ukrytych jest 26 woreczków z zawartością nieobrobionego bursztynu. Łączna jego waga to 47,40 kg”

– powiedziała.

Dodała, że Ukrainiec przyznał się do próby przemytu nieopodatkowanego jantaru.

„Tłumaczył, że ukrył bursztyn w zbiorniku paliwa i miał nadzieję, że przemyt nie zostanie odkryty. Twierdził, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia wysokich należności przywozowych, a jego na to nie stać”

– mówiła rzecznik.

Mężczyzna zamierzał odsprzedać bursztyn z zyskiem na zachodzie Europy.

Wobec obcokrajowca zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Sprawę przejęła KAS. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radymnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl