Auta elektryczne na minuty. W Polsce!

/ innogyGO

  

Od środy, 3 kwietnia innogy Polska udostępni usługę, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty w Warszawie - poinformowało biuro prasowe firmy. Od środy zainteresowani będą mogli skorzystać z 250 aut, do końca miesiąca ma ich być 500.

Spółka wyjaśniła, że mieszkańcom Warszawy zostanie udostępnionych pół tysiąca elektrycznych samochodów BMW i3, w tym 30 sportowych modeli BMW i3s.

"Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. Elektryczny car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy"

– ocenił cytowany w komunikacie prezes innogy Polska Filip Thon.

Firma poinformowała, że koszt jazdy BMW i3 wynosić będzie 1,19 zł za minutę, a BMW i3 S - 1,49 za minutę. Dostępne będą również pakiety dobowe. "Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz" - dodano.

Chcąc wypożyczyć auto, trzeba będzie zainstalować aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Następnie trzeba będzie się zarejestrować i podać wymagane dane. Po tym zostanie utworzone konto użytkownika, dzięki któremu będzie można skorzystać z usługi.

Oprócz usługi car sharingu, innogy rozwijać będzie również sieć punktów ładowania wypożyczanych aut (o mocy 50kW). Samochód będzie można naładować w 50 minut. Na razie dostępnych jest 30 stacji, a docelowo ma ich być 500. Będą one też ogólnodostępne. Stacje mają zostać umiejscowione w ścisłym centrum Warszawy, ale także w okolicach osiedli mieszkaniowych oraz centrów biznesowych - zapewniła spółka. Do tej pory stołeczny dostawca prądu udostępnił 36 takich punktów ładowania.

Firma dodała, że dostarczana do obydwu typów stacji energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii pozyskanej z wiatru. "innogy Polska zakupiła gwarancję pochodzenia na wolumen w wysokości 2 GWh, do wykorzystania do końca 2019 r. W kolejnych latach trwania usługi, planowane jest utrzymanie tej strategii wsparcia OZE" - wyjaśniono.

Usługa elektrycznego car sharingu innogy go! realizowana jest we współpracy z partnerami m.in. z BMW, Lincor, Alphabet, PCWNT, ING Bankiem Śląskim.

Grupa innogy jest jednym z europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej. Kluczowymi rynkami Grupy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wolontariusze przekazali dary dla kombatantów

/ Facebook/Paczka dla Bohatera

  

Wolontariusze ze szczecińskiego Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera przekazali paczki z darami dla kombatantów m.in. z II wojny światowej. Jak podkreślali zarówno oni, jak i obdarowywani, możliwość spotkania to wielkie święto.

"Dziś się cieszymy. Cieszę się, że zaczynamy robić coś dobrego, myślę, że radość jest duża u wszystkich. Już od rana odbieram telefony od kombatantów z pytaniami, o której będziemy. Będziemy jeździć do skutku, wszyscy muszą dostać paczki"

– powiedział prezes Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera Tomasz Sawicki.

Wśród wolontariuszy znalazły się osoby prywatne, żołnierze, ale też młodzi harcerze. Dziewięcioletnia Magda powiedziała, że pomaganie weteranom sprawia jej "mnóstwo przyjemności". "Jestem tu już od kilku lat. Najlepszy jest uśmiech weteranów, kiedy cieszą się, gdy do nich przychodzimy" – podkreśliła. Jej brat, 13-letni Maciej, wskazał, że ważny jest szacunek dla kombatantów. "Opowiadają wspaniałe historie, o których nawet nie pisze się w podręcznikach" – powiedział.

W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kartki z życzeniami na Boże Narodzenie, a także przedmioty przekazane przez darczyńców. Kombatanci podkreślali wielkie znaczenie, jakie ma dla nich pamięć i przedświąteczne spotkania, wskazując, że nie czują się jak bohaterowie. "Nigdy nie przypuszczałam, że przyjdzie taki moment, że będę honorowana. Jestem szczęśliwa, gdy widzę biało-czerwone barwy. Pamiętajcie, kochajcie Polskę" – mówiła wzruszona Lidia Kessler, sanitariuszka i łączniczka 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty.

"Miałam trzynaście lat, kiedy złożyłam przysięgę. Rozkazy nosiłam w pierścionku, a większe chowałam przy gumce od bielizny, którą uszyła mi siostra. Jeśli chodzi o spotkania, było różnie. Przeważnie miałam ze sobą kredę i jakąś lalkę lub misia. Rysowałam klasy, sprawdzając jednocześnie, czy droga jest wolna"

– opowiadała wolontariuszom.

Akcja "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera" odbywa się po raz dziewiąty. W całej Polsce paczki otrzyma ponad 2 tys. 100 osób. Ok. 400 wolontariuszy będzie je rozwozić do 22 grudnia.

Przetransportowano także dary na Litwę, w planach było też obdarowanie Polaków na Ukrainie. Około trzystu paczek na początku tygodnia nie pozwolili jednak wwieźć ukraińscy celnicy na przejściu Medyka-Szeginie, ostatecznie większość trafiła do osób potrzebujących z Otwocka i okolic. Jak powiedział PAP Tomasz Sawicki, ponowna zbiórka darów i próba ich przewiezienia na Ukrainę odbędzie się w styczniu lub w lutym.

Stowarzyszenie organizuje także wielkanocną edycję "Paczki" oraz wczasy dla kombatantów – zimą "Ferie dla Bohatera", a latem "Wakacje dla Bohatera"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl