Już w sobotę pierwsze ze spotkań z Tomaszem Sakiewiczem w USA! ZOBACZ szczegóły!

Już w sobotę, 30 marca, w Los Angeles odbędzie się pierwsze z serii spotkań w USA z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomaszem Sakiewiczem. W niedzielę, 31 marca, redaktor Sakiewicz odwiedzi Sterling Heights w stanie Michigan, a w następną sobotę - 6 kwietnia - odbędzie się spotkanie w Yorba Linda w Kalifornii.

Tomasz Sakiewicz
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sobotnie spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Los Angeles, na które zaprasza miejscowy Klub "Gazety Polskiej", rozpocznie się o 14:30 czasu lokalnego w Szarotka Residencie - "Żywym pomniku Jana Pawła II" przy 3400 W Adams Blvd. Wydarzenie uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krakusy” pod dyrekcją artystyczną Edwarda Hoffmana oraz recytacja prozy patriotycznej w wykonaniu prezes zespołu, Elżbiety Romuzgi.

Tematyką spotkania będą zagadnienia dotyczące I oraz II Rzeczypospolitej Polskiej pod kątem polskich wartości wolnościowych, z podreśleniem tego jak ruchy niepodległościowe II Rzeczypospolitej przyczyniły się do powstania państwa podziemnego i walk o suwerenność Polski w latach 1944 – 1957. Poruszane będa także tematy związane z obecną sytuacją w Polsce w kontekście nieustającej walki o obronę wolności słowa i niezależność mediów.

Wstęp na sobotnie spotkanie w Los Angeles jest wolny. Podczas spotkania dostępne będą również okolicznościowe albumy i książki o tematyce niepodległościowej.


31 marca, w niedzielę, spotkanie z redaktorem naczelnym "GP" Tomaszem Sakiewiczem odbędzie się w mieście Sterling Heights w stanie Michigan. Początek - o 14.00 czasu lokalnego w sali Jana Pawła II w miejscowej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

Głównym tematem niedzielnego spotkania będzie rola Polonii w budowaniu silnej pozycji Polski w dobie obecnych zmian kulturowych, ekonomicznych i gospodarczych. Po prelekcji odbędzie się dyskusja.


6 kwietnia, w sobotę, Tomasz Sakiewicz odwiedzi miejscowość Yorba Linda w Kalifornii, gdzie na 17:30 czasu miejscowego zaplanowane jest spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej". Miejscem spotkania będzie sala parafialna przy Saint John Paul II Polish Center przy 3339 Rose Drive w Yorba Linda.


Szczegółowe relacje ze spotkań z Tomaszem Sakiewiczem znajdą Państwo na naszym portalu niezalezna.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kluby Gazety Polskiej #USA #Tomasz Sakiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo