Paryżanie wygrali w pierwszym meczu na wyjeździe z Manchesterem United 2:0, ale w rewanżu ulegli 1:3 i odpadli z rozgrywek w 1/8 finału po raz trzeci z rzędu. Decydujący gol dla "Czerwonych Diabłów" padł w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką Presnela Kimpembe w polu karnym. Arbiter główny Słoweniec Damir Skomina decyzję o przyznaniu gościom "jedenastki" podjął dopiero po konsultacji z asystentami-wideo i samodzielnym obejrzeniu powtórki.

"To skandal!! Czterech facetów, którzy nie mają pojęcia o futbolu, oglądało powtórkę w zwolnionym tempie... To jest niemożliwe. Co można zrobić z ręką, gdy jest się tyłem do piłki"

- komentował na Instagramie wściekły Neymar, który z powodu kontuzji opuścił rywalizację z MU, okraszający wypowiedź przekleństwami.

Wiadomość została później skasowana, ale niewykluczone, że 27-letniemu napastnikowi grożą konsekwencje dyscyplinarne. Podopiecznego bronił trener PSG Niemiec Thomas Tuchel:

"Oczywiście, że zareagował ostro, widział to z bliska. Czasem używa się słów i reaguje się w sposób, który później chciałoby się cofnąć. Neymar chciał wrócić do składu na ćwierćfinały, a za każdym razem, gdy graliśmy bez niego, on mógł tylko siedzieć i obgryzać paznokcie. Więc nie oceniajcie go zbyt surowo."

Emocji nie brakowało także w związku ze spotkaniem w Porto, gdzie gospodarze wygrali 3:1 po dogrywce z Romą. W pierwszym meczu to rzymianie triumfowali 2:1. W Portugalii o awansie również zdecydował gol zdobyty z karnego w końcówce (w 117. minucie), przyznany także po analizie wideo. Asystentami VAR byli w środę Szymon Marciniak i Paweł Gil. Chwilę później grę znów wstrzymano, aby sprawdzić, czy nie było faulu w polu karnym po drugiej stronie boiska, ale i w tej sytuacji zespół sędziowski orzekł na korzyść gospodarzy.

"W zeszłym roku domagaliśmy się wprowadzenia VAR do Ligi Mistrzów, bo zostaliśmy oszukani w półfinale. Teraz VAR jest, ale i tak nas okradli... Jestem zmęczony tym g..., mam dość, poddaję się"

- powiedział prezes Romy James Pallotta, cytowany na klubowym koncie na Twitterze.