Kto za Horngachera?

/ Ja Fryta from Strzegom [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher jeszcze nie ogłosił swojej decyzji dotyczącej przedłużenia kontraktu z PZN, ale Apoloniusz Tajner nie ma już większych złudzeń. Jest niemal pewne, że Austriak w przyszłym sezonie poprowadzi kadrę Niemiec.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego na antenie Radia dla Ciebie wyjawił, że Stefan Horngacher w przyszłym sezonie najprawdopodobniej nie będzie trenował naszych mistrzów. W podobnym tonie wypowiada się - słynny przed laty rywal Adama Małysza - Martin Schmitt.

Trzeba pamiętać, że Horngacher wraz z rodziną od wielu lat mieszka w Niemczech. Dla niego oferta prowadzenia skoczków z tego kraju jest więc atrakcyjna nie tyle sportowo czy finansowo. Zaważyć na jego ostatecznej decyzji mogą raczej względy osobiste.

Jako potencjalnych następców Tajner wymienił Wernera Shustera, trenera Norwegów Alexander Stöckla oraz trenera niemieckich skoczkiń Andreasa Bauera. Rozpatrywana jest także kandydatura trenera Szwajcarów - Ronny'ego Hornschuha, który poprowadził Killiana Peiera do sensacyjnego medalu na ostatnich mistrzostwach świata. Na giełdzie nazwisk pojawia się również Alexander Pointner. Wydaje się natomiast, że ostatecznie upadł pomysł z objęciem kadry przez Adama Małysza.

Nie można oprzeć się jednak wrażeniu, że najlepszym następcą Horngachera byłby on sam. Trenowanie Polaków może być dla niego trudne ze względów rodzinnych, ale takie jest właśnie życie sportowców, czy trenerów. Często na walizkach, z dala od najbliższych. Pytanie czy Horngacher zdecyduje się dalej poświęcać sprawy osobiste dla sukcesów sportowych, których z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim raczej mu w najbliższym czasie nie zabraknie. Dopóki Austriak nie zakomunikuje swojej ostatecznej decyzji możemy mieć nadzieję, że tak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Twórca polskiej alternatywy: Owsiak wykonywał zadania. I nadal to robi manipulując młodzieżą (FILM)

/ Fot. screen YouTube; fot. Stanisław Markowski

  

Radosław Huget w latach 80. wymyślił Ruch Wolność i Pokój, którego aktywiści odmawiali złożenia przysięgi wojskowej na wierność ZSRR. Odpowiedzią komunistycznego reżimu było stworzenie „alternatywy” posłusznej reżimowi, której twórcą był Jerzy Owsiak. - Jego ojciec był prominentnym milicjantem, pułkownikiem, szefem wydziału śledczego Komendy Głównej i I sekretarzem POP PZPR w Komendzie Głównej. Owsiak był człowiekiem, który wykonywał zadania, funkcjonował w oficjalnych mediach i odstawiał młodzieniaszka – mówi dziś Huget, który w latach 90. z powodu biedy wyemigrował z Polski. Zobacz mocną wypowiedź legendy polskiej alternatywy (FILM)

Radosław Huget to legenda krakowskiej opozycji, wielokrotnie zamykana w latach 80. za antykomunistyczne manifestacje. W czasie, gdy on i inni członkowie WiP byli zwalczani, reżimowe media próbowały kreować własną „alternatywę”.

- Używali do tego Rozgłośni Harcerskiej, Owsiak funkcjonował jakoś w tych „przekaziorach”. A potem Owsiak przychodził do nas. Gdy robiliśmy już po „okrągłym stole” pikiety pod Sejmem, przychodził i starał się przeciągnąć ludzi na te swoje imprezy, o który było wiadomo, że są sterowane. Był człowiekiem, który wykonywał zadanie i to jest oczywiste

– mówi Huget.

Te same komunistyczne media, w których działał Owsiak, zwalczały WiP.

- Pamiętam spotkanie z Moniką Olejnik, kiedy blokowaliśmy ambasadę Czechosłowacji w obronie czeskich więźniów politycznych. Została tam wysłana i zadała bardzo dobre pytanie merytoryczne: „Słuchajcie, a czy wy nie pracujecie nigdzie? Kto was utrzymuje?”. Tacy byli dyżurni „trujkowcy” przez „u” zwykłe

– opowiada Huget.

Zdaniem Hugeta, podobną rolę Owsiak odgrywa dziś w czasie WOŚP i letnich festiwali.

- Owsiak kanalizował zbuntowaną młodzież i robi to nadal. Ale nie tylko. Zaprasza ludzi reżimu, takich jak Komorowski i pokazuje: patrzcie, jaki fajny jest. Niby prezydent, a popatrz jaki fajny, bezpośredni, kumpel, wujek Bronek. Możecie wujka poklepać

– żartuje.

Obejrzyjcie mocną rozmowę z legendą polskiej alternatywy poniżej:
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl