Kto za Horngachera?

/ Ja Fryta from Strzegom [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher jeszcze nie ogłosił swojej decyzji dotyczącej przedłużenia kontraktu z PZN, ale Apoloniusz Tajner nie ma już większych złudzeń. Jest niemal pewne, że Austriak w przyszłym sezonie poprowadzi kadrę Niemiec.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego na antenie Radia dla Ciebie wyjawił, że Stefan Horngacher w przyszłym sezonie najprawdopodobniej nie będzie trenował naszych mistrzów. W podobnym tonie wypowiada się - słynny przed laty rywal Adama Małysza - Martin Schmitt.

Trzeba pamiętać, że Horngacher wraz z rodziną od wielu lat mieszka w Niemczech. Dla niego oferta prowadzenia skoczków z tego kraju jest więc atrakcyjna nie tyle sportowo czy finansowo. Zaważyć na jego ostatecznej decyzji mogą raczej względy osobiste.

Jako potencjalnych następców Tajner wymienił Wernera Shustera, trenera Norwegów Alexander Stöckla oraz trenera niemieckich skoczkiń Andreasa Bauera. Rozpatrywana jest także kandydatura trenera Szwajcarów - Ronny'ego Hornschuha, który poprowadził Killiana Peiera do sensacyjnego medalu na ostatnich mistrzostwach świata. Na giełdzie nazwisk pojawia się również Alexander Pointner. Wydaje się natomiast, że ostatecznie upadł pomysł z objęciem kadry przez Adama Małysza.

Nie można oprzeć się jednak wrażeniu, że najlepszym następcą Horngachera byłby on sam. Trenowanie Polaków może być dla niego trudne ze względów rodzinnych, ale takie jest właśnie życie sportowców, czy trenerów. Często na walizkach, z dala od najbliższych. Pytanie czy Horngacher zdecyduje się dalej poświęcać sprawy osobiste dla sukcesów sportowych, których z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim raczej mu w najbliższym czasie nie zabraknie. Dopóki Austriak nie zakomunikuje swojej ostatecznej decyzji możemy mieć nadzieję, że tak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dostało się Tuskowi. Kaczyński: Pokazaliśmy, że te pieniądze, które miały być gdzieś zakopane, jednak są

Jarosław Kaczyński / facebook.com/pg/pisorgpl

  

- Nasze działania otworzyły nam drogę do tego, że dziś możemy zabiegać o kolejne zwycięstwo. Konsekwentnie odbudowywaliśmy to wszystko, co tworzy dumę i spójność naszego narodu – powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji w Krakowie. - Pokazaliśmy, że można odbudować sprawność rządzenia, że pieniądze, których „nie ma i nie będzie”, jednak są – dodał prezes PiS.

Prezes Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie mówił, że Prawo i Sprawiedliwość odbudowywało elementarną sprawiedliwość „poprzez nasze programy społeczne, poprzez zabiegi, które zmierzały ku temu, by rosła w Polsce płaca, by wszystkim ludziom żyło się lepiej, a nie tylko tym, którzy byli profitentami poprzedniego systemu”.

Odbudowywaliśmy także to, co można określić jako sprawność rządzenia. Pokazaliśmy, że można, pokazaliśmy w sposób najbardziej bezpośredni, łatwy do przeliczenia w sferze finansów publicznych. Pokazaliśmy, że te pieniądze, które miały być gdzieś zakopane, których kazał nam szukać Donald Tusk, te „piniądze”, których „nie ma i nie będzie” jednak są!

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

"Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, ale w gruncie rzeczy na okradanie naszego narodu, nas wszystkich. I to właśnie tworzyło podstawę dla sukcesu w sferze społecznej, ale także w sferze gospodarczej. To także zbudowało nadzieję na przyszłość, nadzieję na dalszy rozwój naszego kraju i to pozwoliło nam także uznać, że już dziś dojrzeliśmy do momentu, w którym możemy sformułować nasz program na kolejne lata, nie na jedną kadencję, tylko na dłuższa perspektywę" – powiedział prezes PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl