Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce z udziałem premiera rozpoczęte

/ Twitter.com/@PremierRP

  

Złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przez premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęły się dzisiaj ostrołęckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Głównym punktem uroczystości będzie zakończenie przebudowy oraz rozbudowy siedziby Muzeum Żołnierzy Wyklętych - symboliczne przekazanie kluczy przez przedstawiciela wykonawcy prac budowlanych. W programie przewidziano m.in. wystąpienie premiera. Po nim zaplanowano zwiedzanie wystawy wybranych obiektów ze zbiorów Muzeum.

W uroczystościach w Ostrołęce udział bierze także m.in. wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 r. parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

W tym roku Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbywa się po raz dziewiąty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl