Mistrzyni dyplomacji przemówiła. Nie uwierzycie, jakie "rozwiązanie" zaproponowała Janda...

Krystyna Janda wraca do komentowania polskiej polityki? / fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Po wielu tygodniach podejrzanej ciszy, Krystyna Janda najwidoczniej nie wytrzymała i postanowiła zabrać głos w sprawie rodzimej polityki. Tym razem "ekspertka" skrytykowała decyzję o odwołaniu udziału ministra Jacka Czaputowicza w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu spowodowaną skandalicznymi słowami izraelskiego polityka. Nie uwierzycie, jakie "rozwiązanie" zaproponowała aktorka....

Wizyta ministra Jacka Czaputowicza w Izraelu została odwołana po skandalicznych słowach szefa izraelskiego MSZ o "genetycznym antysemityzmie" mającym rzekomo panować wśród Polaków.

 Poinformował o tym dziś premier Mateusz Morawiecki. Fakt ten, po wielu tygodniach podejrzanej ciszy i niedawnej wpadce z opublikowaniem wystawnej kolacji (pisaliśmy o tym TUTAJ), postanowiła skomentować dyżurna "ekspertka" od wszystkiego Krystyna Janda.
Janda „nie umie w Facebooka”? Pochwaliła się kolacją, internauci zarzucili jej hipokryzję!


Janda „nie umie w Facebooka”? Pochwaliła się kolacją, internauci zarzucili jej hipokryzję!

 Aktorka wyraziła swoje rozczarowanie decyzją o odwołaniu wizyty polskiego polityka w Izraelu i zaproponowała władzom inne rozwiązanie. Jej zdaniem, na skandaliczne słowa  Israela Katza Polacy powinni zareagować... uśmiechem.

Polska nie pojedzie na szczyt do Izraela żeby przypieczętować opinię o nas. Zamiast z uśmiechem i przyjaźnią zrozumieć że zdarzają się błędy i wpadki, potwierdzimy.

- napisała Janda.

Słowa aktorki spotkały się z krytyką - co ciekawe, nawet tych, którzy na co dzień nie są przychylni obecnej władzy:
 
Nie sądzę aby to była wpadka. I mimo niechęci do obecnego rządu uważam akurat tą decyzję za adekwatną to słów kierowanych do polskiego społeczeństwa
- pisze jedna z internautek pod wpisem Jandy.
A Izrael to juz nie powinien z takim samym "uśmiechem i przyjaźnią przeprosić i przyznać, że zdarzają się błędy i wpadki"???  

- zastanawia się inny komentator. 

Najwyraźniej, póki co, to Krystyna Janda, swoim wpisem "przypieczętowała opinię" o niej samej i potwierdziła, że w roli publicystki wypada naprawdę słabo...

Premier Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty Jacka Czaputowicza w Izraelu


Premier Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty Jacka Czaputowicza w Izraelu

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie korekta programu "Za życiem"

Zdjęcie ilustracyjne / www.gov.pl

  

Pewne rozwiązania w programie "Za życiem" należy zaktualizować; zmiany dotyczyć będą m.in. opieki wytchnieniowej - podkreśla w dzisiejszym "Naszym Dzienniku" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Wiceszef MRPiPS przypomniał, że od 2017 do 2021 roku na realizację programu "Za życiem" przeznaczono 3,1 mld zł. Wskazał jednak, że praktyka pokazała, że pewne rozwiązania należy zaktualizować.

"Przygotowujemy propozycje w tym zakresie. Będą one dotyczyć np. opieki wytchnieniowej. Chcemy ją poszerzyć, na co pozwoli finansowanie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Zamierzamy zorganizować miejsca, w których opiekunowie będą mogli umieścić na określony czas niepełnosprawnego członka rodziny, którym na co dzień się zajmują"

- powiedział wiceminister w rozmowie z gazetą.

Zapewnił, że takie miejsca będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a opiekę będzie sprawować wykwalifikowana kadra.

"Wszystko to, by opiekunowie mogli odpocząć, mając świadomość tego, że ich dziecko jest bezpieczne" - dodał Michałkiewicz.

Przyznał, że mimo podniesienia od listopada ub.r. o 100 zł kwoty zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych (z 520 zł), to jest ona bardzo niska.

"Zdajemy sobie sprawę, że kwota tego świadczenia jest zbyt niska. Zastanawiamy się, jak w aktualnej sytuacji najlepiej pomóc tym osobom"

- dodał wiceminister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl