Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. uwikłanych w korupcyjny proceder. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.

Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. Według informacji TVP Info posłem tym ma być Stefan Niesiołowski.

Polityk został dziś w Sejmie zapytany o te doniesienia. Wszystkiemu zaprzeczył.

Jak się okazuje, w sprawie pojawił się wątek obyczajowy. Polityk miał przyjmować łapówki w postaci usług seksualnych.

„Poseł Niesiołowski miał załatwiać biznesmenom wielomilionowe kontrakty, a ci mieli się odpłacać politykowi organizowaniem mu i opłacaniem usług seksualnych. Do tych usług miało dojść około 30 razy. Wielokrotnie dzwoniliśmy do posła Stefana Niesiołowskiego, ale nie odbierał”

– pisze dziś „SE”.

Wirtualna Polska ustaliła, że Prokuratura Krajowa ma złożyć do Marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Niesiołowskiemu.

Według informacji przekazanych przez śledczych z usług seksualnych Niesiołowski korzystać miał 29 razy, w mieszkaniu w Łodzi należącym do biznesmenów.

„Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 roku do końca 2015 r.”

– powiedział dla wp.pl jeden z śledczych.

Okazuje się, że biznesmeni mieli nazywać Niesiołowskiego „jurnym Stefanem”.

„Mówią, że zarwał łóżko i że teraz powinien korzystać z kanapy”- podał informator WP”.

„Gazeta Polska” jako pierwsza informowała o śledztwie (wprawdzie o innym wątku) w prokuraturze w Łodzi.

"Przez lata należał do grona najbardziej wpływowych polityków Platformy Obywatelskiej. Zasiadał m.in. w fotelu wicemarszałka Sejmu, kierował też pracami sejmowej komisji obrony narodowej. We wrześniu 2016 roku niespodziewanie odszedł z PO. Dziś 74-letni poseł Stefan Niesiołowski może mieć poważne problemy. Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej rozważa skierowanie do Sejmu wniosku o uchylenie mu immunitetu"

– pisał w październiku 2018 roku w „Gazecie Polskiej” Piotr Nisztor.