Zamieszanie podczas obrad Sejmu

/ sejm.gov.pl

  

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) wykluczył, a po rozmowie z przedstawicielem klubu PO-KO cofnął wykluczenie z bieżącego posiedzenia Sejmu, posłanki PO-KO Krystyny Skowrońskiej, która pozostała na mównicy sejmowej po zakończeniu drugiego czytania projektu ustawy o NBP.

W trakcie drugiego czytania projektu ustawy dotyczącego wynagrodzeń w NBP i ich jawności na pytania posłów w dyskusji odpowiadał przedstawiciel wnioskodawców, poseł PiS Andrzej Szlachta. Po jego odpowiedzi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zamknął dyskusję.

Skowrońska w imieniu klubu PO-KO chciała jednak zgłosić wniosek formalny, czekając na zakończenie wystąpienia Szlachty. Wicemarszałek Sejmu zdecydował jednak zamknąć dyskusję, a posłanka PO-KO pozostała na mównicy sejmowej.

Następnie wicemarszałek Sejmu zwołał Konwent Seniorów i zarządził przerwę. Terlecki kilkukrotnie zwracał się do Skowrońskiej z prośbą o opuszczenie mównicy. Powoływał się przy tym na art. 175 ust. 2a regulaminu Sejmu, który mówi o naruszeniu powagi Sejmu. Skowrońska pozostawała nadal na mównicy sejmowej, dlatego Terlecki zarządzał przerwy, po których ponownie upominał posłankę PO-KO. Po kolejnej przerwie wykluczył posłankę z posiedzenia Sejmu.

Pani poseł, nadal uniemożliwia pani prowadzenie obrad. Na podstawie art. 175 ust. 5 podejmuję decyzję o wykluczeniu pani z posiedzenia Sejmu. Proszę opuścić salę posiedzeń

- powiedział Terlecki.

Zgodnie z art. 175 ust. 5 regulaminu Sejmu marszałek ma prawo podjąć decyzję o wykluczeniu posła z posiedzenia Sejmu, jeżeli poseł nadal uniemożliwia prowadzenie obrad i i został już upomniany. Poseł wykluczony z posiedzenia Sejmu - zgodnie z regulaminem - jest obowiązany natychmiast opuścić salę posiedzeń, a jeżeli jej nie opuści, marszałek Sejmu zarządza przerwę w obradach.

Wicemarszałek Sejmu zarządził 15-minutową przerwę. Po przerwie zdecydował się cofnąć wykluczenie Skowrońskiej z posiedzenia.

Po rozmowie z przedstawicielem pani klubu uznałem, że dla dobra prowadzenia dalszych obrad cofnę wykluczenie pani z obrad

 - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Po tych słowach Skowrońska opuściła mównicę sejmową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl