20 mln euro za "Muminki"

Do telewizji powracają Muminki - sympatyczne trolle wymyślone przez Tove Jansson, autorkę serii książek o ich przygodach. Bajka w nowej odsłonie zagości w fińskiej i brytyjskiej telewizji jeszcze wiosną tego roku. Produkcja ma kosztować ok. 20 milionów euro.

"Muminki" powracają!
fot. www.moomin.com

Brytyjsko-fiński serial trafi wiosną tego roku do fińskiej telewizji Yle i brytyjskiej stacji Sky Kids i Sky One. W angielskiej wersji językowej głosów Muminkom użyczą m.in.  Kate Winslet i Jennifer Saunders. W prace nad produkcją zaangażowana jest Sophia Jansson, siostrzenica Tove Jansson, autorki książek o Muminkach. Reżyserem jest laureat Oscara (za film "Wallace i Gromit: Klątwa królika") Steve Box.  Nowe "Muminki" mają być nie tylko świetną rozrywką opartą na klasyce literatury dziecięcej, ale mają również traktować o istotnych sprawach:

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Pokazujemy trudności w związkach, uniwersalne pytania i dylematy dotyczące miłości, samotności, tolerancji. To są aktualne problemy i sądzę, że dlatego "Muminki" są nadal tak popularne, zwłaszcza w obecnych czasach

- mówi Marika Makaroff, producentka bajki. Na razie nie wiadomo, ile odcinków będzie mieć pierwszy sezon serii, oraz czy produkcja trafi na inne rynki. Produkcja będzie najdroższą bajką w historii fińskiej telewizji - jej budżet opiewa na ok. 20 mln euro.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

#Tove Jansson #Muminki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo