Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najlepsze okazy gołębi pocztowych na świecie, zaprezentowana zostanie też kompleksowa oferta dla hodowców. Wśród uczestników obu wydarzeń będą przedstawiciele krajów europejskich oraz Chin, Japonii, Indii, Republiki Południowej Afryki, Kuby czy Filipin.

Odbywającą się pod egidą Międzynarodowej Federacji Miłośników Gołębi Pocztowych (FCI) olimpiada gości w Poznaniu po raz drugi, w Polsce organizowana jest po raz czwarty.

Jak powiedział w imieniu organizatorów olimpiady Zygmunt Maśnica z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, w trakcie wydarzenia zobaczyć będzie można około 760 najznakomitszych okazów gołębi. W olimpiadzie weźmie udział blisko 50 delegacji z całego świata. Gołębie przywiozą do Poznania delegacje z 19 krajów, w tym z państw UE, z Ukrainy, Rosji i Serbii.

Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI organizowana jest co dwa lata. Organizatorzy poznańskiego wydarzenia przewidują frekwencję rzędu 50 tys. zwiedzających - największą z wszystkich dotychczasowych olimpiad.

Dyrektor targów Łukasz Rachubiński powiedział, że towarzyszące olimpiadzie wydarzenie to jedna z największych imprez targowych tej branży na świecie.

Ekspozycja zajmie powierzchnię czterech hal. W Poznaniu obecna będzie cała branża gołębiarska, najważniejsze dla tej branży marki. Pokazywany będzie cały potrzebny sprzęt, leki, wyposażenie gołębników oraz akcesoria potrzebne do przewozu gołębi. Hodowcy zaoferują w trakcie targów około 5 tys. gołębi w cenach od kilkudziesięciu euro do kilkudziesięciu tys. euro 

– powiedział.

Swój udział w targach potwierdziło blisko 200 wystawców, głównie z Polski, Belgii, Holandii i Niemiec. Powierzchnia ekspozycyjna zajmie łącznie 25 tys. m kw.