Od piątku Olimpiada Gołębi Pocztowych

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MK817

  

W piątek w Poznaniu rozpocznie się międzynarodowa XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI, której towarzyszyć będą Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów. Impreza trwać będzie przez cały weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najlepsze okazy gołębi pocztowych na świecie, zaprezentowana zostanie też kompleksowa oferta dla hodowców. Wśród uczestników obu wydarzeń będą przedstawiciele krajów europejskich oraz Chin, Japonii, Indii, Republiki Południowej Afryki, Kuby czy Filipin.

Odbywającą się pod egidą Międzynarodowej Federacji Miłośników Gołębi Pocztowych (FCI) olimpiada gości w Poznaniu po raz drugi, w Polsce organizowana jest po raz czwarty.

Jak powiedział w imieniu organizatorów olimpiady Zygmunt Maśnica z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, w trakcie wydarzenia zobaczyć będzie można około 760 najznakomitszych okazów gołębi. W olimpiadzie weźmie udział blisko 50 delegacji z całego świata. Gołębie przywiozą do Poznania delegacje z 19 krajów, w tym z państw UE, z Ukrainy, Rosji i Serbii.

Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI organizowana jest co dwa lata. Organizatorzy poznańskiego wydarzenia przewidują frekwencję rzędu 50 tys. zwiedzających - największą z wszystkich dotychczasowych olimpiad.

Dyrektor targów Łukasz Rachubiński powiedział, że towarzyszące olimpiadzie wydarzenie to jedna z największych imprez targowych tej branży na świecie.

Ekspozycja zajmie powierzchnię czterech hal. W Poznaniu obecna będzie cała branża gołębiarska, najważniejsze dla tej branży marki. Pokazywany będzie cały potrzebny sprzęt, leki, wyposażenie gołębników oraz akcesoria potrzebne do przewozu gołębi. Hodowcy zaoferują w trakcie targów około 5 tys. gołębi w cenach od kilkudziesięciu euro do kilkudziesięciu tys. euro 

– powiedział.

Swój udział w targach potwierdziło blisko 200 wystawców, głównie z Polski, Belgii, Holandii i Niemiec. Powierzchnia ekspozycyjna zajmie łącznie 25 tys. m kw. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl