Od piątku Olimpiada Gołębi Pocztowych

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MK817

  

W piątek w Poznaniu rozpocznie się międzynarodowa XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI, której towarzyszyć będą Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów. Impreza trwać będzie przez cały weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najlepsze okazy gołębi pocztowych na świecie, zaprezentowana zostanie też kompleksowa oferta dla hodowców. Wśród uczestników obu wydarzeń będą przedstawiciele krajów europejskich oraz Chin, Japonii, Indii, Republiki Południowej Afryki, Kuby czy Filipin.

Odbywającą się pod egidą Międzynarodowej Federacji Miłośników Gołębi Pocztowych (FCI) olimpiada gości w Poznaniu po raz drugi, w Polsce organizowana jest po raz czwarty.

Jak powiedział w imieniu organizatorów olimpiady Zygmunt Maśnica z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, w trakcie wydarzenia zobaczyć będzie można około 760 najznakomitszych okazów gołębi. W olimpiadzie weźmie udział blisko 50 delegacji z całego świata. Gołębie przywiozą do Poznania delegacje z 19 krajów, w tym z państw UE, z Ukrainy, Rosji i Serbii.

Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI organizowana jest co dwa lata. Organizatorzy poznańskiego wydarzenia przewidują frekwencję rzędu 50 tys. zwiedzających - największą z wszystkich dotychczasowych olimpiad.

Dyrektor targów Łukasz Rachubiński powiedział, że towarzyszące olimpiadzie wydarzenie to jedna z największych imprez targowych tej branży na świecie.

Ekspozycja zajmie powierzchnię czterech hal. W Poznaniu obecna będzie cała branża gołębiarska, najważniejsze dla tej branży marki. Pokazywany będzie cały potrzebny sprzęt, leki, wyposażenie gołębników oraz akcesoria potrzebne do przewozu gołębi. Hodowcy zaoferują w trakcie targów około 5 tys. gołębi w cenach od kilkudziesięciu euro do kilkudziesięciu tys. euro 

– powiedział.

Swój udział w targach potwierdziło blisko 200 wystawców, głównie z Polski, Belgii, Holandii i Niemiec. Powierzchnia ekspozycyjna zajmie łącznie 25 tys. m kw. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rolnicy nie muszą się obawiać. Premier deklaruje: "Jesteśmy gotowi na pomoc suszową"

Mateusz Morawiecki / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

"Polski rząd jest gotowy na pomoc suszową" - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jednocześnie realizowane będą programy małej retencji i wapnowanie gleb. Wcześniej premier ogłosił konkretne działania, jakie rząd zamierza zrealizować w ramach tzw. planu dla wsi.

"Europejska susza jest wyzwaniem dla rolników i konsumentów z całej wspólnoty. Polski rząd jest gotowy na tegoroczną pomoc suszową. Równolegle ruszamy z programami małej retencji i wapnowania gleb, które zabezpieczą polskich gospodarzy przed skutkami suszy w przyszłości"

- czytamy na Twitterze premiera.

Szef rządu odwiedził w piątek 100-hektarowe gospodarstwo rolne w Miedźnie. Mówił o rządowym "Planie dla wsi", podkreślił, że "silne rolnictwo i silna polska wieś to jest polski interes narodowy".

[polecam:https://niezalezna.pl/284883-morawiecki-mamy-plan-dla-wsi-rolnicy-moga-liczyc-na-solidne-wsparcie]

"Wiadomo, że w rolnictwie występuje bardzo wiele problemów, chociażby w tym roku, po raz kolejny nawiedziła nas bardzo poważna susza. W zeszłym roku przeznaczyliśmy na rekompensaty skutków z tytułu suszy ponad 2,2 mld zł"

- mówił.

Morawiecki zaapelował, aby to szacowanie strat odbywało się jak najsprawniej.

"Mamy świadomość, że co się stało, to się nie odstanie. Musimy temu przynajmniej w jakiś sposób przeciwdziałać poprzez rekompensaty"

- powiedział.

Według ostatnich szacunków ministerstwa rolnictwa, z powodu suszy straty ponosi około 175 tysięcy gospodarstw, niedobór wody jest notowany na powierzchni około 2,5 miliona hektarów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl