Sejm po kilku godzinach głosowań uchwalił w budżet na 2019 r. z maksymalnym deficytem w wysokości 28,5 mld zł. Za uchwaleniem ustawy głosowało 241 posłów, przeciw było 192 posłów, a dwóch wstrzymało się od głosu.

W rozmowie z Niezalezna,pl poseł PiS Andrzej Szlachta ocenił, że "w tej chwili mamy bardzo dobry budżet, budżet rekordowy na poziomie 416,5 mld zł".

To budżet niespotykany dotychczas. Jestem przekonany, że to najlepszy w ostatnich latach budżet, z bardzo dużą obniżką deficytu. Mieliśmy w poprzednim roku deficyt na poziomie 41,5 mld zł, przyjmowaliśmy deficyt na poziomie 58 mld zł, a w tym budżecie mamy 28,5 mld zł deficytu, chociaż wierzę, że ten deficyt uda się zrealizować na niższym poziomie, o czym świadczy wykonanie budżetu na rok 2018, gdzie prognozowany był deficyt na poziomie 41 mld zł, zakończył się na poziomie 15 mld zł. Robimy tutaj wielki skok w kierunku oddłużenia państwa, zmniejszenia deficytu

- dodał.

Szef sejmowej komisji finansów publicznych podkreślił, że budżet "wychodzi także na przeciwko oczekiwaniom UE, która dokonuje kontroli deficytu".