Szef SLD się kaja, Andrzej Duda dziękuje. O co poszło? O pierwszą damę

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanna Senyszyn po raz kolejny przesadziła. Zauważył to nawet przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty, który przeprosił za jej skandaliczny wpis. Głos w sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda, bowiem poszło o jego małżonkę, Agatę Kornhauser-Dudę.

Senyszyn stwierdziła, że "pensja dla żony prezydenta to absurd".

"Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak"

- napisała Senyszyn.

Włodzimierz Czarzasty przeprosił w Polsat News za sobotniego tweeta Senyszyn dotyczącego planu wprowadzenia pensji dla pierwszej damy, w tym dla Agaty Kornhauser-Dudy.

"Myślę, że muszę się z nią skontaktować i chwilę porozmawiać. Zdarzają się sytuacje, które powinny być prostowane"

- podkreślił.

Czarzasty podkreślił, że jest za tym, by pierwsze damy lub pierwsi mężowie dostawali pensje.

"Jestem za tym również, jeżeli będzie to regulowane, żeby uwzględnić kwestie emerytur poprzednich pań, które razem z mężami, bo taka była praktyka, pomagały im w pełnieniu tej funkcji. To nie jest normalna sytuacja, żeby prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób nie regulować mu kwestii związanej z ZUS czy ubezpieczeniem" - powiedział.

Dodał, że nie warto wchodzić w bieżące oceny, czy ktoś pełnił swoją funkcję dobrze lub źle. Pensje, jak podkreślił, trzeba uregulować systemowo. "Myślę, że jeżeli to będzie transparentnie zrobione, Polki i Polacy to zrozumieją".

Za słowa odnoszące się do Agaty Dudy Andrzej Duda podziękował szefowi SLD na Twitterze.


"Miły i przyzwoity gest. Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam @wlodekczarzasty!" - napisał prezydent.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież modli się o ugaszenie pożarów

Papież Franciszek / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Papież Franciszek podczas dzisiejszego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wszystkich do modlitwy w intencji Amazonii, gdzie trwają pożary lasów. Przypomniał, że obszar ten jest "płucem" niezbędnym dla całej Ziemi.

Zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział: "Jesteśmy wszyscy zaniepokojeni rozległymi pożarami, które wybuchły w Amazonii. Módlmy się o to, aby dzięki zaangażowaniu wszystkich zostały jak najszybciej ugaszone".

"To leśne płuco jest niezbędne dla naszej planety"

- dodał Franciszek.

W Watykanie w dniach od 6 do 27 października odbędzie się zwołany przez papieża synod biskupów na temat Amazonii. Temat obrad to: "Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej".

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tysiące żołnierzy.

Walka z tym żywiołem to jeden z tematów rozmów przywódców na trwającym szczycie G7 w Biarritz we Francji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl