Jak się chce, to można... Trzaskowski przypomniał sobie, jakie święta obchodzimy!

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Warszawie wyglądają co najmniej dziwnie. Niektórzy radni PO bali się księdza na spotkaniu opłatkowym, a katolicy otrzymali od Rafała Trzaskowskiego życzenia, lecz bez słów "Boże Narodzenie". Minęły dwa tygodnie i... cóż za odmiana, jednak się da?! Internauci nie zostawiają na Trzaskowskim suchej nitki.

Rafał Trzaskowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

 Z okazji świąt Bożego Narodzenia, które obchodzą wierni prawosławni oraz grekokatolicy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył życzenia za pomocą mediów społecznościowych. I co się okazało? Że nagle można pamiętać, jakie to są święta!

Dzisiaj święta Bożego Narodzenia obchodzą wierni kościoła prawosławnego i grekokatolickiego. Chciałem Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia. Jak najwięcej spokoju, zdrowia, no i czasu dla najbliższych. Wszystkiego dobrego.

- powiedział Trzaskowski.

A jak wyglądały życzenia, które Rafał Trzaskowski złożył 24 grudnia? Zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim Trzaskowski nie użył w nich słów "Boże Narodzenie". Życzył też... wsłuchanego prezydenta.

Chciałem Wam życzyć wszystkiego dobrego, wesołych świąt i jak najlepszego nowego roku (...) A od siebie chciałem życzyć prezydenta i całego jego otoczenia, którzy zawsze będą wsłuchani w wasze życzenia.

- zaznaczył.

Internauci dość szybko wyłapali tę nieścisłość. Wypomnieli Trzaskowskiemu, że dwa tygodnie wcześniej nie był chętny do składania życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia, a po prost z okazji "świąt".

Przypomnijmy, że katolickie święta Bożego Narodzenia wprowadziły popłoch w warszawskim ratuszu. Podczas spotkania opłatkowego pojawił się ksiądz, co wywołało oburzenie niektórych radnych Platformy Obywatelskiej. Agata Diduszko-Zyglewska rozpaczała na antenie TVN 24, że "nie dało się za bardzo nie uczestniczyć w tym spotkaniu".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Boże Narodzenie #życzenia

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo