Pocztówkowa akcja sędziów z Olsztyna. Pogrozili palcem KRS i... zastrzegli anonimowość!

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Sędziowie z Olsztyna przeprowadzili brawurową akcję... wysłania pocztówki do Krajowej Rady Sądownictwa. "Konstytucyjna" kartka trafiła do KRS, a sędziowie wysłali ją też do lokalnej redakcji "Gazety Wyborczej". Zapowiedzieli, że nie boją się konsekwencji, ale wypowiedzi udzielili już anonimowo. Zamazano także ich dane na pocztówce.

Z okazji rozpoczynającego się 2019 roku sędziowie z Sądu Okręgowego w Olsztynie postanowili wysłać kartkę. Ale nie z życzeniami, tylko z... podpisami. Do Krajowej Rady Sądownictwa. Pocztówka utrzymana była w znanej już konwencji. Na jednej stronie pojawił się motyw znany z koszulek Lecha Wałęsy, a na drugiej - cytat z artykułu 178. Konstytucji RP.

Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom

Pod cytatem podpisało się 46 sędziów z Sądu Okręgowego w Olsztynie, a do akcji dołączyło także 29 sędziów tamtejszego Sądu Rejonowego. "W obliczu takiej sytuacji, jaką mamy, trudno nie reagować" - mówi ANONIMOWO jeden z sędziów w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Ich bohaterską akcję ujawniło oczywiście olsztyńskie wydanie "Gazeta Wyborcza" - dane sędziów zostały jednak ukryte. Internauci kpią z "pocztowego happeningu" olsztyńskich sędziów i pytają: kto tak naprawdę za tym stoi?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Iran aresztował agentów CIA

/ art130405

  

Władze Iranu wykryły oraz rozbiły "dużą amerykańską sieć szpiegostwa cybernetycznego" - przekazał Ali Szamchani, sekretarz irańskiej Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Dodał, że kilku agentów CIA zostało w Iranie aresztowanych.

Do aresztowań miało dojść po wymianie informacji wywiadowczych z sojusznikami Iranu - ujawnił Szamchani, którego cytuje irański nadawca państwowy IRIB.

Przedstawiciel irańskich władz wezwał zarazem siły amerykańskie do opuszczenia regionu Zatoki Perskiej, oceniając, że są one "głównym powodem kryzysu i niestabilności". "Zawsze mówiliśmy, że zapewniamy bezpieczeństwo Zatoki Perskiej i cieśniny Ormuz" - podkreślił.

Wcześniej w poniedziałek rzecznik irańskiej agencji energii atomowej Behruz Kamalwandi przekazał, że jego państwo w ciągu dziesięciu dni przekroczy limity zapasów nisko wzbogaconego uranu, ustalone w porozumieniu nuklearnym ze światowymi mocarstwami z 2015 roku.

Kamalwandi dodał, że kraje europejskie wciąż mają czas, aby uratować umowę nuklearną.

"Europejczycy wciąż mają czas (...) Ale Europejczycy pośrednio wyrazili swoją niezdolność do działania. Nie powinni myśleć, że po 60 dniach, będą mieć kolejne 60 dni"

- oświadczył.

Na krok ten władze Iranu zdecydowały się po czwartkowym ataku na dwa tankowce w pobliżu ważnej dla światowego handlu ropą cieśniny Ormuz. Dzień później prezydent USA Donald Trump powiedział, że za atakiem stał Iran. Władze w Teheranie odrzucają te oskarżenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl