Pocztówkowa akcja sędziów z Olsztyna. Pogrozili palcem KRS i... zastrzegli anonimowość!

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Sędziowie z Olsztyna przeprowadzili brawurową akcję... wysłania pocztówki do Krajowej Rady Sądownictwa. "Konstytucyjna" kartka trafiła do KRS, a sędziowie wysłali ją też do lokalnej redakcji "Gazety Wyborczej". Zapowiedzieli, że nie boją się konsekwencji, ale wypowiedzi udzielili już anonimowo. Zamazano także ich dane na pocztówce.

Z okazji rozpoczynającego się 2019 roku sędziowie z Sądu Okręgowego w Olsztynie postanowili wysłać kartkę. Ale nie z życzeniami, tylko z... podpisami. Do Krajowej Rady Sądownictwa. Pocztówka utrzymana była w znanej już konwencji. Na jednej stronie pojawił się motyw znany z koszulek Lecha Wałęsy, a na drugiej - cytat z artykułu 178. Konstytucji RP.

Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom

Pod cytatem podpisało się 46 sędziów z Sądu Okręgowego w Olsztynie, a do akcji dołączyło także 29 sędziów tamtejszego Sądu Rejonowego. "W obliczu takiej sytuacji, jaką mamy, trudno nie reagować" - mówi ANONIMOWO jeden z sędziów w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Ich bohaterską akcję ujawniło oczywiście olsztyńskie wydanie "Gazeta Wyborcza" - dane sędziów zostały jednak ukryte. Internauci kpią z "pocztowego happeningu" olsztyńskich sędziów i pytają: kto tak naprawdę za tym stoi?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nożownik z Oslo to terrorysta?

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Zatrzymano 20-letniego obywatela Rosji, który w czwartek w Oslo zaatakował nożem kobietę - poinformował norweski wywiad, według którego napaść ta mogła mieć podłoże terrorystyczne.

Do zdarzenia doszło w supermarkecie w centrum norweskiej stolicy ok. godz. 13. Kobieta została zaatakowana, kiedy płaciła za zakupy.

Nie mogę wdawać się w szczegóły przesłuchania, ale on (zatrzymany) powiedział, że chciał dokonać zamachu terrorystycznego i zabić więcej ludzi 

- oświadczyła szefowa norweskiego wywiadu (PST) Benedicte Bjoernland w czasie konferencji prasowej.

Ofiara ataku znajduje się w szpitalu. Jej stan lekarze oceniają jako krytyczny - wskazała Bjoernland.

Dodała, że policja bada możliwe powiązania zatrzymanego z islamskimi ekstremistami.

Szefowa służb poinformowała, że obywatel Rosji przybył do Norwegii w czwartek, przejeżdżając przez Szwecję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl