Felsztyński prognozuje: „Jeżeli NATO zachce, obali Putina w ciągu dwóch - trzech miesięcy”. Jak?

Zdjęcie ilustracyjne / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

- Jak tylko Putin doprowadzi wszystkich do stanu, gdy NATO wyznaczy sobie za zadanie jego obalenie, zostanie to zrobione w ciągu dwóch-trzech miesięcy – mówi portalowi niezalezna.pl rosyjski historyk, współautor słynnych książek „Wysadzić Rosję” oraz „Korporacja zabójców”, Jurij Felsztyński.

- Trudno jest nie zauważyć związku przyczynowo-skutkowego między niedawnym rosyjsko-ukraińskim incydentem w cieśninie kerczeńskiej i budową gazociągu Nord Stream II. Ten rurociąg jest projektem politycznym i jego celem jest zwiększyć ciągłą presję gospodarczą Rosji na szereg państw Europy, przede wszystkim na Ukrainę i Polskę – uważa historyk. - Budowa NSII nie ma uzasadnienia z punktu widzenia potrzeb gospodarczych. Mamy do czynienia z ciągłymi próbami Rosji, by wykorzystywać gaz jako broń masowego rażenia. Czyli jest to jedna z metod wojny hybrydowej Putina przeciwko Europie i w ogóle i w szczególności Europy Środkowo-Wschodniej

– dodaje.

- Jednocześnie Putin znajduje korzystne dla niego linie podziału – dla jednych państw Gazociąg Północny jest korzystny, dla innych nie. Dla Putina to nowa możliwość rozbicia zjednoczonego frontu europejskiego, do zderzenia czołowego jednego europejskiego państwa z drugim. Jednocześnie to także okazja dla prowokowania konfliktu między Stanami Zjednoczonymi, które występują przeciwko budowie gazociągu, a głównymi partnerami USA w Europie – Niemcami i Francją, które są zainteresowane gazociągiem z przyczyn gospodarczych. Tym bardziej, że w Niemczech ten projekt aktywnie lobbuje będący na liście płac Gazpromu putinowski agent i były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder

- stwierdza Felsztyński.

- Przeprowadzenie rozmów z Putinem jest bez sensu. Nie można wierzyć jego słowom, obietnicom i podpisowi. On potrafi złamać nawet wojskowe porozumienia. Co nam pozostaje? Przede wszystkim czekać aż Putin umrze. Jest to pozycja bierna, ale pewna, bowiem wcześniej czy później wszyscy umierają. Putina to również dotyczy. Druga możliwość – czekać kiedy Rosja się zbuntuje i obali Putina oraz stworzony prze niego reżim FSB. Ale ta pozycja jest nie tylko bierna, ale również potencjalnie mylna, ponieważ Rosja sama z siebie nie może się zbuntować. Trzecie wyjście – konfrontacja militarna. Na poziomie obrony – bezwarunkowe i konieczne. Na poziomie ofensywy – tylko siłami NATO i tylko po tym, jak sam Putin nie pozostawi NATO innego wyjścia. Taką sytuację stworzy powtórzenie 2014 r.

- przywiduje historyk.

Muszę zauważyć, że jak tylko Putin doprowadzi do sytuacji, kiedy NATO postawi przed sobą zadanie by go obalić, to zostanie to zrobione w ciągu dwóch-trzech miesięcy. I w tym celu nie trzeba wypowiadać wojny i zrywać relacji dyplomatycznych. Trzeba zrobić tak samo, jak to robi Putin, bez ogłoszenia wojny zacząć wojnę hybrydową przeciwko Putinowi. Dotować poprzez podatkowe oraz inne korzyści dostawy amerykańskiego gazu skroplonego do Europy, odłączyć Rosję od systemu SWIFT, zakazać lądowania rosyjskich samolotów na lotniskach NATO oraz wjazdu do krajów NATO rosyjskich pociągów, znieść system podwójnego obywatelstwa oraz anulować zezwolenia na pobyt dla wszystkich posiadaczy rosyjskich paszportów, dając miesiąc na możliwość rezygnacji z rosyjskiego obywatelstwa wszystkim, którzy chcą zostać w Europie, czy USA

- proponuje współautor głośnych publikacji o Putinie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bajka Sakiewicza - pomoc dla zagubionych przez ideologie LGBT. Czytaj tylko w „Niecodziennej”

zdjęcie ilustracyjne / Niecodzienna Gazeta Polska

  

Jak co weekend wraz z „Gazetą Polską Codziennie” do rąk Czytelników trafi specjalny dodatek „Niecodzienna Gazeta Polska”, a w nim bajka redaktora Tomasza Sakiewicza, którą po prostu trzeba przeczytać. Poza tym na łamach „Niecodziennej” czekają również inne, niezwykle intrygujące artykuły i felietony. Zapraszamy do lektury!

„Wiadomo skąd biorą się dzieci. To znaczy sprawa jest niemal pewna choć różnie o tym opowiadają. Są tacy co twierdzą, że dzieci przynoszone są przez bociany. Może i to prawda ale dzieci przychodzą na świat również w zimie, kiedy bocianów nie ma, więc musi być też i inne źródło transportu. Inni opowiadają, że dzieci rodzą się w kapuście. No dobrze ale kapusta też nie rośnie w zimie. To wszystko nie ma znaczenia, bo dzieci powstają w sercu rodziców. Żeby być z dzieckiem trzeba je bardzo kochać. To pozwala znieść naprawdę dużo, bardzo dużo, prawdę mówiąc czasem okropnie dużo i cieszyć się tym, co czasem by innych nawet denerwowało. Kiedy rodzice pokochają dziecko to anioły znajdą sposób by dostarczyć dziecko do ich domu. Najczęściej umieszczają dzieci od razu pod sercem matki, żeby słyszały kto ich najbardziej kocha. A zdarza się, że trzeba najpierw tego serca poszukać, kiedy anioł się zagapił. Bo choć wiadomo jak powstają dzieci, to trzeba wyjaśnić jak powstają rodzice”.
- tak zaczyna się najnowsza bajka Tomasza Sakiewicza, która ukaże się w najnowszym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej”.

Co jeszcze znajdzie się w najnowszym wydaniu „Niecodziennej”?
Po burzy wywołanej przez deklarację LGBT+ forsowaną przez Rafała Trzaskowskiego, nad stolicą przeszło prawdziwe tornado. A wszystko za sprawą jednego wywiadu, którego udzielił Paweł Rabiej. Okazuje się bowiem, że budząca ogromne kontrowersje deklaracja to jeszcze nic, w porównaniu z kolejnymi planami! W jutrzejszej „Niecodziennej” o kulisach mechanizmu propagandowego opracowanego przez środowiska LGBT. Jak zawsze z przymrużeniem oka.
 
Bo gdy Piotr Łuczuk przygotowuje Niecodzienną Listę Przebojów, inspirując się aktualnymi wydarzeniami w kraju, wiadomo, że będzie dużo humoru i jeszcze więcej błyskotliwości. Dziennikarz przywołuje znany dużym i małym hit, sprzed wielu lat, którego twórcy przewidzieli ukazane w piosence dwa etapy planu, o którym mówił Paweł Rabiej. Nieprawdopodobne, a jednak możliwe.

Tak samo, jak nieprawdopodobne jest to, że ludzie powinni uczyć się życia od… gęsi. Zoolog Natalia Osten-Sacken w tekście z serii #PodejrzaneZnatury pisze: „warto wiedzieć, że od gęgawy moglibyśmy się jako ludzie wiele nauczyć. Ptaki te mianowicie charakteryzują się niebywałą wiernością - łączy się w pary na całe życie, a gdy jeden z partnerów zginie, drugi pozostaje już na stałe samotny!”.

Ale zadziwień na łamach „Niecodziennej” będzie jutro jeszcze więcej.

Ulubieniec czytelników, nasz autor Jarosław Molga poświęci swój tekst z tezą: „póki człowiek się dziwi, to wie, że żyje!”. Z wiekiem człowiek coraz mniej się dziwi rzeczom, czy zdarzeniom, a coraz bardziej temu, że inni ludzie się im dziwią. Na przykład temu, że bociany potrafią być wredne i rozwiązłe, albo temu, że dostawczaki po polskich drogach jeżdżą przeładowane. Wcale się nie dziwię, że europejski trybunał uznał, że piwo warzone bez słodu, tylko na dolewanym syropie to też piwo. A ja chciałbym się mocno zdziwić. Chociażby jak ci złodzieje we Włoszech, którzy jak już ukradli dzieło sztuki zorientowali się, że ukradli podróbki”.  
 
Dziwić mogą się też widzowie, podziwiając formę niezniszczalnego Clinta Eastwooda. Aktor, reżyser i producent za dwa miesiące skończy 89 lat i wciąż śmiało bryluje na srebrnych ekranach. Tym razem w kryminale „Przemytnik”, którego jest producentem, reżyserem i odtwórcą głównej, tytułowej roli. Eastwood zagra pociesznego gangstera, który jest największym przemytnikiem narkotyków w historii. Ale nie to jest najciekawsze. Aktor pokazał również, że świetnie radzi sobie z pięknymi, młodymi i do tego nagimi kobietami. Nie ma to jak być producentem i reżyserem takiego filmu i obsadzić się w głównej roli! I pewnie jeszcze wybierać te piękne dziewczyny na castingu… Zapraszamy do kiosków!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Niecodzienna Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl