Wałęsa na pogrzebie czy na wycieczce?! Ciężko powiedzieć, patrząc na TE ZDJĘCIA

Lech Wałęsa / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Były prezydent Lech Wałęsa, dzięki uprzejmości prezydenta Andrzeja Dudy, poleciał do Waszyngtonu na uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha, 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że Wałęsa traktuje ten wyjazd... zupełnie jak wycieczkę. Na Facebooku co chwila pojawiają się nowe fotki! Po żałobie nie ma ani śladu...

Prezydenta Wałęsę wypadałoby zapytać, czy poleciał do Waszyngtonu na pogrzeb, czy dla zabawy. Patrząc na to, co pojawia się na jego stronie na Facebooku, trudno jednoznacznie wskazać prawidłową odpowiedź. Relacja byłego prezydenta nie różni się niczym od tych, jakie wstawiane są z wakacji!

Zaczęło się od... wstawienia zdjęcia widoku z okna hotelu w Waszyngtonie.

Później było już tylko ciekawiej. Wałęsa wstawił zdjęcie z dziennikarzami TVN i Polsatu...

... a nawet z kucharką z restauracji.

Uwagę zwraca także strój Lecha Wałęsy. Na pogrzeb swojego - jak sam określił - przyjaciela z dawnych czasów, poleciał w koszulce z napisem "Konstytucja". Jeden z internautów przypomniał, jak Wałęsa ubrany był przy okazji innych pogrzebów. Wnioski są jednoznaczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rodzice byłego premiera w areszcie domowym

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com/CC0/juliacascado1

  

Rodzice byłego premiera Włoch Matteo Renziego, Tiziano Renzi i Laura Bovoli, zostali umieszczeni w areszcie domowym - taką decyzję podjął sędzia we Florencji. Obojgu zarzuca się umyślne doprowadzenie do bankructwa i wystawianie fałszywych faktur.

Włoskie media przypominają, że rodzice Renziego zarządzali trzema spółdzielniami, z których dwie ogłosiły upadłość.

Zarzuty dotyczą wystawienia fałszywych faktur w latach 2013-1018 oraz doprowadzenia do upadłości dwóch firm od 2010 do 2013 r.

W pierwszym komentarzu Matteo Renzi oświadczył: "Mam duże zaufanie do włoskiego wymiaru sprawiedliwości, wszyscy obywatele są równi wobec prawa".

"A zatem - dodał - niecierpliwie czekam na proces".

Zarazem zastosowany wobec jego rodziców środek zapobiegawczy uznał za "absurdalny i nieproporcjonalny".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl