Znamy ich z hollywoodzkich produkcji. Te światowe gwiazdy mają polskie korzenie! ZDJĘCIA

Zapewne niewielu z nas wie, jak wielu zagranicznych aktorów występujących w superprodukcjach filmowych, posiada przodków pochodzących z Polski. Scarlett Johansson, Natalie Portman, czy Adrien Brody to zaledwie początek tej długiej listy.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/12019

Często oglądając jakiś kinowy hit, lub najnowszą produkcję Hollywood podziwiamy grę aktorską zagranicznych aktorów. Nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że dziadek pięknej aktorki, czy prababcia charyzmatycznego gwiazdora, mogli być sąsiadami naszych przodków.

Natalie Portman – jej dziadek ze strony ojca pochodził z Rzeszowa. Jego rodzice zginęli w Auschwitz-Birkenau.

Pico Alexander – właściwie Aleksander Łukasz Jogałła, Rodzice Pico przyjechali do Stanów Zjednoczonych z Krakowa w latach 80. XX wieku. Jest znany między innymi z produkcji „Wszyscy moi mężczyźni”,  gdzie zagrał u boku laureatki Oscara Reese Witherspoon.

Uma Thurman – dziadek aktorki pochodzi ze śląskiego Głogówka. W czasie wojny zdecydował się na emigrację do Szwecji.

Adrien Brody – aktor znany między innymi z filmu „Pianista” również ma polskich przodków. Pradziadek gwiazdora był polskim Żydem, który przed II Wojną Światową wyemigrował do USA. Reszta rodziny, która została w Polsce zginęła w Auschwitz-Birkenau.

Yvonne Strahowski – aktorka z Australii to właściwie Yvonne Jaqueline Strzechowski, córka Bożeny i Piotra Strzechowskich, którzy pochodzą z Tomaszowa Mazowieckiego. Ywonne Strahowski znana jest z seriali takich jak „Chuck” czy „Dexter”.

Scarlett Johansson – jej matka wywodzi się z polsko-żydowskiej rodziny. Pradziadkowie aktorki wyemigrowali z Polski do USA przed II Wojną Światową. Dziadek stryjeczny gwiazdy zginął ze swoją rodziną w getcie warszawskim.

Jared Padalecki – amerykański aktor znany z filmu „Dom woskowych ciał” i od 2005 roku gwiazda serialu „Supernatural” również ma polskie korzenie. Jego dziadek ze strony ojca był Polakiem.

Shia LaBeouf – dziadek gwiazdora serii filmów „Transformers” był Żydem z Polski, urodzonym w Białymstoku. W 1930 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych.

Paul Wesley – to inaczej Paweł Tomasz Wasilewski, syn Agnieszki i Tomasza Wasilewski, urodzony w New Brunswick w stanie New Jersey w USA. Międzynarodową sławę przyniosła mu gra w serialu „Pamiętniki wampirów”.

Leelee Sobieski – jej ojciec, Jean Sobieski jest francuskim malarzem polskiego pochodzenia. Leelee jest uważana za jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia Hollywood.

Juliette Binoche - jej matka – reżyserka teatralna Moniqe Stalens – urodziła się w Częstochowie. Babcia Julia Helena z domu Młynarczyk była polską aktorką.

Mia Wasikowska – mama odtwórczyni głównej roli w „Alicji w krainie czarów” ma na imię Marzena i pochodzi z Polski. W 1998 roku, kiedy australijska aktorka miała 8 lat, wraz z rodziną na rok zamieszkała w Szczecinie.

Lisa Kudrow – aktorka znana z roli szalonej Phoebe z serialu „Przyjaciele” pochodzi z rodziny polskich Żydów. Jej najbliższa rodzina ze strony ojca mieszka do tej pory w Gdyni.

Jesse Eisenberg – rodzice aktora są Polakami i pochodzą ze Szczecina. On sam przyznał w jednym z wywiadów, ze bardziej czuje się Polakiem, a językiem polskim posługuje się perfekcyjnie.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

#korzenie #Polska #gwiazdy #Hollywood #aktorzy

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo