Jasna Góra: zjechali obrońcy życia

Przedstawiciele ruchów obrony życia z 15 krajów Europy, Kazachstanu i USA uczestniczyli na Jasnej Górze w obchodach jubileuszu 25-lecia działalności w Polsce międzynarodowej organizacji Human Life International - Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia.

OnlineMommyDiva

„W sposób szczególny chcemy dziękować za 25 lat Human Life International, która dzisiaj ponownie zawierza siebie w swoim działaniu obrony życia i promowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci”

– powiedział podczas uroczystej mszy w jasnogórskiej Kaplicy Cudownego Obrazu metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

W homilii abp Tomasz Peta z archidiecezji w Astanie - stolicy Kazachstanu - wezwał do kroczenia "drogą cywilizacji życia i miłości". "Św. Jan Paweł II nazywał nasze czasy czasami niepokoju i zamętu. Chcemy dzisiaj przepraszać Matkę Bożą za tyle zła, które się dzieje, za ataki na życie i rodzinę" - mówił arcybiskup Peta, zawierzając przyszłość Bogu i Matce Bożej.

Human Life International to jedna z największych organizacji obrońców życia. W obchodach jubileuszu ćwierćwiecza działalności tej organizacji w Polsce uczestniczyli m.in. - jak podało biuro prasowe Jasnej Góry - prezydent Human Life International z USA ks. Shenan Boquet oraz dyrektor koordynujący międzynarodowe działania organizacji Joseph Meaney.

W rozmowie z biurem prasowym Jasnej Góry ks. Boquet zauważył, że sytuacja dotycząca ochrony życia jest odmienna w różnych krajach - np. w Irlandii - jak mówił - wprowadzono związki homoseksualne i głosowano za zezwoleniem na aborcję.

"Ta sytuacja jest więc inna niż na Białorusi czy w Polsce. Chodzi o to, żeby wysłuchać, co się dzieje, i rozumieć, co robić dalej, dzielić się doświadczeniem. Polska jest teraz w takim momencie, że może coś uratować i coś zmienić. Irlandia mogła być takim krajem, ale się nie udało. Teraz Polska będzie na celowniku z powodu mocnej, katolickiej wiary"

- mówił ks. Boquet, wysoko oceniając pracę Human Life International w Polsce na rzecz życia i rodziny.

Podczas uroczystej mszy poświęcono kopię jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej, przeznaczoną dla katolickiej archidiecezji w Astanie. Obraz będzie przekazany do parafii Matki Bożej Wszystkich Narodów w tym mieście, gdzie posługują franciszkanie konwentualni. Stamtąd ikona będzie wysyłana na kongresy poświęcone życiu, będzie też odwiedzać kolejne parafie w intencji obrony ludzkiego życia.

Na zakończenie uroczystości został odnowiony - po polsku i angielsku - Akt Powierzenia Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości w Ręce Najświętszej Maryi Panny. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo