Pseudokibice zatrzymani. Wtargnęli na boisko podczas meczu

/ swietokrzyska.policja.gov.pl

Wczoraj policjanci zabezpieczający mecz o Puchar Polski w Sandomierzu zatrzymali 22 pseudokibiców, którzy podczas rozgrywki sportowej wtargnęli na boisko próbując doprowadzić do konfrontacji z kibicami drużyny przeciwnej. Zatrzymani przez mundurowych noc spędzili w policyjnym areszcie. Za tego typu czyn ustawodawca przewidział do 3 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w trakcie rozgrywanego w ramach Pucharu Polski meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisła Sandomierz – Korona Kielce. W trakcie spotkania kibice obu drużyn rywalizowali ze sobą donośnie dopingując swoje drużyny. Podczas drugiej połowy meczu kibice drużyny przyjezdnej w pewnym momencie rozciągnęli flagę, tzw. „sektorówkę”, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne i petardy.

Na płytę boiska wtargnęli pseudokibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce. Mecz został przerwany, a dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów zostało zatrzymanych ośmiu mężczyzn. Funkcjonariusze przystąpili do działań identyfikacyjnych  i jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali kolejnych 14 pseudokibiców zakłócających przebieg meczu.

Świętokrzyscy policjanci przygotowani są do działań, które szybko i skutecznie przywracają ład i porządek publiczny podczas trwania m.in. meczów piłki nożnej. We wczorajszym zabezpieczeniu udział wzięło łącznie 217 policjantów z Kielc, Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zatrzymane osoby zostaną przesłuchane i w trybie przyspieszonym przekazane do dyspozycji Sądu Rejonowego. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wtargnięcie na płytę boiska jest przestępstwem, za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts