Gersdorf pozywa posła Piotrowicza. Oburzyła się na słowa o "sędziach złodziejach"

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka spotkał się z dziennikarzami, aby obwieścić, że przyjęto uchwały uznające wybory prezesów dwóch izb SN za bezpodstawne. Przy okazji zdradził, że on i była I prezes SN Małgorzata Gersdorf pozywają posła Stanisław Piotrowicza.

- Zgromadzenia sędziów Izby Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego uznały za bezprzedmiotowe wyłanianie kandydatów na prezesów, gdyż - w ich ocenie - stanowiska te pozostają obsadzone - stwierdził sędzia SN Krzysztof Rączka.

Później ogłosił, że pozywają - razem z sędzią Gersdorf - posła Stanisława Piotrowicza. Za wygłaszane opinie o sędziach.

Będą się domagać 50 tysięcy złotych na cel społeczny.

Będziemy uzupełniać tę informację. Staramy się również uzyskać komentarz posła Piotrowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To on zastąpi von der Leyen?

/ flickr.com/U.S. Army Europe/CC BY-SA 2.0

  

- Dotychczasowy minister zdrowia Jens Spahn ma zastąpić Ursulę von der Leyen jako minister obrony - informuje na swojej stronie internetowej dziennik "Rheinische Post", powołując się na "koła rządowe".

Spahn jest najmłodszym ministrem w rządzie Angeli Merkel - ma 39 lat. Przed wyborami do Bundestagu w 2017 roku i podczas rozmów koalicyjnych był jednym z przywódców wewnątrzpartyjnej opozycji wobec Merkel. Zdaniem komentatorów kanclerz powierzyła mu trudny resort zdrowia, żeby nie miał czasu na intrygi przeciwko niej.

Spahn należy do najbardziej pracowitych i skutecznych ministrów w rządzie federalnym, co przyznają nawet politycy opozycji. Od lat był cenionym specjalistą w dziedzinie ochrony zdrowia.

Według informacji "Rheinische Post" na miejsce pochodzącego z Nadrenii Północnej-Westfalii Jensa Spahna do resortu zdrowia ma przyjść Annette Widmann-Mauz (CDU), która obecnie jako sekretarz stanu w Urzędzie Kanclerskim odpowiada za sprawy migracji, uchodźców i integracji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl