Gersdorf pozywa posła Piotrowicza. Oburzyła się na słowa o "sędziach złodziejach"

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka spotkał się z dziennikarzami, aby obwieścić, że przyjęto uchwały uznające wybory prezesów dwóch izb SN za bezpodstawne. Przy okazji zdradził, że on i była I prezes SN Małgorzata Gersdorf pozywają posła Stanisław Piotrowicza.

- Zgromadzenia sędziów Izby Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego uznały za bezprzedmiotowe wyłanianie kandydatów na prezesów, gdyż - w ich ocenie - stanowiska te pozostają obsadzone - stwierdził sędzia SN Krzysztof Rączka.

Później ogłosił, że pozywają - razem z sędzią Gersdorf - posła Stanisława Piotrowicza. Za wygłaszane opinie o sędziach.

Będą się domagać 50 tysięcy złotych na cel społeczny.

Będziemy uzupełniać tę informację. Staramy się również uzyskać komentarz posła Piotrowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl