Chcieli nielegalnie wyrzucić 100 ton odpadów

Policjanci z Łodzi i Sieradza zatrzymali w nocy ciężarówki wypełnione około 100 tonami odpadów. Śmieci prawdopodobnie miały być nielegalnie zrzucone w nieczynnym żwirowisku w gminie Warta.

Schwoaze

Jak poinformowała Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dotarły sygnały o nielegalnym składowaniu odpadów niewiadomego pochodzenia w nieczynnym żwirowisku pod Sieradzem.

Podejrzenia potwierdziły się, gdy 17 września około godz. 2 w okolice żwirowiska w gminie Warta podjechało kilka tirów z naczepami. Kierowcy potwierdzili, że zamierzali zrzucić śmieci. Jak powiedziała Kącka, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć wielu ważnych spraw, nie mieli też stosownych dokumentów. Zostali zatrzymani przez policję.

Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora. O sprawie powiadomiono służby ochrony środowiska i instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie odpadów. Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#odpady #policja #ciężarówki #Sieradz #Łódź

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo