Jarosław Wałęsa ma problem wizerunkowy. Chodzi o przeszłość kandydata na wiceprezydenta

Jarosław Wałęsa / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Używa agresywnego języka, o mieszkańcach jednego z osiedli mówi "banda Januszy", a w swoim dorobku ma prowadzenie strony internetowej z obrzydliwymi memami. To nie opis niedojrzałego nastolatka lub agresora spod budki z piwem. Tak przedstawia się aktywność bliskiego współpracownika kandydata na prezydenta Gdańska Jarosława Wałęsy. Jeżeli zostanie on prezydentem miasta, to właśnie Karol Spieglanin zasiądzie w ratuszu jako wiceprezydent.

Kandydata na wiceprezydenta miasta Wałęsa ogłosił w zeszłym tygodniu. Okazało się, że to doskonale znany gdańszczanom Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej. Kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska nie przeszkodziło nawet to, że Spieglanin pochodzi z Gdyni, o czym informuje serwis gdanskstrefa.com. Dodatkowo, rzekomy specjalista od urbanistyki to absolwent biznesu elektronicznego na Akademii Morskiej w Gdyni oraz zarządzania na Politechnice Gdańskiej.

To jeszcze nie koniec. Portal gdanskstrefa.com podaje informację, że przeciwko Spieglaninowi toczy się proces sądowy za zniesławienie. Nic dziwnego. Jak donoszą nam czytelnicy, Karol Spieglanin pod nickiem "n3w.mod3l" mocno udziela się na jednym z trójmiejskich forów internetowych.

Jak ustalił portal niezalezna.pl publikując pod nickiem "n3w.mod3l" szczególnie mocno broni jednego z deweloperów, który w dzielnicy Zaspa w Gdańsku postanowił wybudować wielkie osiedle mieszkaniowe. Powstało wówczas Stowarzyszenie na rzecz zrównoważonego rozwoju Zaspy Centralnej, które krytykowało prezydenta Pawła Adamowicza oraz wytykało błędy urzędników. Być może dlatego do tej pory deweloperowi nie udało się uzyskać pozwolenia na budowę. Mieszkańcy wygrali, ale na krótko. Szybko w ich stronę potoczyła się fala negatywnych opinii i komentarzy. Na forum internetowym dewelopera zaciekle bronił wspomniany "n3w.mod3l". Przytoczmy tylko dwie wypowiedzi...

"Wysokie budynki są szansą na to, że wszystkie stare bloki na Zaspie jakoś znikną w nowej zabudowie, a nie będą się w niej wyróżniać. Fakt,że ludzie oprotestowują 50-metrowe budynki jest kolejnym potwierdzeniem, że części narodu po prostu odje...ło"

"Banda Januszy wstrzymuje realizację tego bardzo przyzwoitego projektu, bo boi się, że będzie 2 minuty dłużej wyjeżdżać swoimi Passatami z osiedla, a do tego po powrocie będzie trudniej znaleźć miejsce na trawniku"

W komentarzach zamieszczanych przez Spieglanina roi się od pogardliwych stwierdzeń czy wręcz obrzucania błotem. Mieszkańców, broniących swojego osiedla przed republiką deweloperów nazywa "bandą szkodników". O tym, że "n3w.mod3l" to sam Spieglanin świadczy fakt, że ostatnio przyjął gratulacje od użytkowników forum. Życzą mu oni wszystkiego co najlepsze, deklarują poparcie, on dziękuje. Kurtyna opadła.

Jeszcze bardziej szokujący jest fakt, iż Spieglanin to niegdyś właściciel i administrator strony zwyrole.org. Na stronie zamieszczano obrzydliwe memy. Królowały seksistowskie żarty i obrazki z Adolfem Hitlerem. Między innymi publikowano tam takie memy nie pozostawiające żadnych złudzeń co do profilu całej strony:

Jeszcze przed startem kampanii wyborczej Spieglanin wyłączył stronę. Kiedy jednak o jego działalności napisała nawet "Gazeta Wyborcza", postanowił udowodnić wszystkim, że na stronie nie ma nic obraźliwego. Ponownie można było oglądać memy w internecie, lecz strona... znów zniknęła. Spieglanin zamieścił na Facebooku post, w którym nie poczuwa się do winy, pisze o specyficznym poczuciu humoru, które "nie każdemu się spodoba".

Podsumowując: Wygląda na to, że Jarosław Wałęsa niemalże na ostatniej prostej w kampanii przed wyborami samorządowymi, jako kandydata na wiceprezydenta ogłosił człowieka, który mówiąc eufemistycznie dość niekorzystnie wyraża się o mieszkańcach miasta w internecie, używa wulgarnego języka, specjalizuje się w prowadzeniu stron internetowych o chamskiej i wręcz prostackiej tematyce, a do tego jawi się jako ekspert i broni deweloperów, choć nie ma wykształcenia urbanistycznego. Kandydatowi PO i Nowoczesnej raczej nie będzie łatwo z tego wybrnąć...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mogherini nie przyjedzie do Warszawy - wybiera się do Afryki

Federica Mogherini / flickr.com/EU2017EE Estonian Presidency/CC BY-SA 2.0

  

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini poinformowała, że w dniach zaplanowanej na luty konferencji bliskowschodniej w Warszawie udaje się na szczyt Unii Afrykańskiej w Addis Abebie i odbędzie wizyty w krajach Rogu Afryki.

„Wydaje mi się, że wybieram się wtedy na szczyt Unii Afrykańskiej, a następnie, w okolicach tego szczytu, który będzie miał miejsce w Addis Abebie i który został zaplanowany dawno temu, odbędę inne wizyty w Rogu Afryki. Obawiam się, że nie będę wtedy w Brukseli i w Europie”

- powiedziała Mogherini dziennikarzom w Brukseli przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych krajów UE.

W piątek rzeczniczka Komisji Europejskiej Maja Kocijanczicz była pytana na konferencji prasowej KE, jaki jest stosunek Komisji Europejskiej do organizowanej w Warszawie konferencji. Zadający pytanie dziennikarz wskazał pojawiające się spekulacje, że poprzez organizację konferencji na tematy bliskowschodnie w Warszawie administracja USA próbuje wprowadzać podziały w unijnej polityce zagranicznej.

"Jeśli dobrze rozumiemy, jest to konferencja na temat Bilskiego Wschodu. Dokładna nazwa wskazuje, że jest to spotkanie ministerialne, mające na celu promocję przyszłości w pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie. Nie mam dalszego komentarza na ten temat"

– odparła Kocijanczicz.

Na początku stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Wcześniej konferencję zapowiedział w rozmowie ze stacją Fox News sekretarz stanu Mike Pompeo, który mówił, że szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu w regionie Bliskiego Wschodu.

Program rakietowy Iranu budzi coraz większe zaniepokojenie wspólnoty międzynarodowej, co dotyczy zwłaszcza pocisków balistycznych o zasięgu 2 tys. kilometrów, uważanych za potencjalny środek ataku na jego regionalnych wrogów - Izrael i Arabię Saudyjską. Dane wywiadowcze wskazują, że w 2018 roku wyraźnie zwiększyła się częstotliwość irańskich testów rakietowych.

Teheran twierdzi, że rozwija technikę rakietową wyłącznie do celów obronnych, do czego ma prawo, a konstrukcja jego pocisków balistycznych wyklucza instalowanie w nich głowic jądrowych.

Uważa się, że jedną z głównych przyczyn wypowiedzenia w maju 2018 r. przez prezydenta USA Donalda Trumpa porozumienia nuklearnego z Iranem było to, że nie obejmowało ono programu budowy pocisków balistycznych oraz nie powstrzymało irańskiego zaangażowania militarnego w Syrii, Jemenie, Libanie i Iraku.

Mogherini w odpowiedzi na decyzję USA wydała wtedy komunikat, w którym podkreśliła, że nie ma alternatywy dla porozumienia nuklearnego z Iranem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl