Patryk Jaki otworzył wystawę na konferencji w "Jaki Cafe" na ul. Koszykowej. Wystawa składa się z kilku plansz, na których umieszczono wizerunki prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego oraz składane przez tych polityków obietnice rozbudowy metra z kampanii wyborczych w 2006, 2010, 2014 i 2018 roku.

Te zapowiedzi zestawione są na planszach m.in. z krytycznymi opiniami dotyczący rozbudowy metra wydawanymi przez Metro Warszawskie, z zapisami w wieloletnim budżecie Warszawy oraz z wypowiedziami wiceprezydent stolicy i rzecznika ratusza.

Przygotowaliśmy wystawę, którą wszyscy warszawiacy będą mogli oglądać dotyczącą pomysłów, obietnic Platformy Obywatelskiej ws. metra – powiedział.

Wskazując na jedną z plansz powiedział, że PO w 2006 roku obiecywała, że w czasie dwóch kadencji, do 2014 r. powstanie 38 nowych stacji metra.

Minęły trzy kadencje, a powstało nie 38 stacji, jak obiecali, ale tylko 12 stacji metra – mówił.

Mówił, że program Trzaskowskiego dotyczący rozbudowy metra, bliźniaczo przypomina program PO z kampanii z 2006 r.

Obiecali coś w 2006 r., nie zrealizowali i w 2018 roku obiecują dokładnie to samo – dodał.

Wskazywał również, że "co wybory PO obiecuje metro na Białołękę" począwszy od 2006 r. Ale - jak powiedział Jaki - oficjalne stanowisko ratusza wygłoszone przez rzecznika magistratu Bartosza Milczarczyka głosi, że: "propozycja budowy metra do dzielnic peryferyjnych to kompletna amatorszczyzna pokazująca, że efekty będą zerowe".

Zauważył, że Trzaskowski obiecując metro na Białołękę, obiecuje coś czemu zaprzecza PO w ratuszu.

Inna z plansz na wystawie przestawia napis: "Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski obiecali metro na Gocław w 2006, 2010, 2014 i 2018 r". Poniżej zamieszczono fragment wypowiedzi z Działu przygotowania inwestycji, IPP Metro Warszawskie z 22 maja br. - "Obecnie w WPF-ie m.st. Warszawy na lata 2018-2045, nie są przewidziane wydatki na realizację odcinka III linii w kierunku na Gocław". Na planszy dodano hasło "#obiecankiRafałaiHanki".

Patryk Jaki zapowiedział, że przygotowanych zostanie jeszcze co najmniej kilka innych wystaw na temat "wiarygodności w polityce" i "wiarygodności rządów Platformy Obywatelskiej". 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Ktoś jeszcze im wierzy? HGW już w... 2006 roku mówiła o metrze na Białołęce