Gersdorf nadal przychodzi do SN i inkasuje wynagrodzenie. A co robi Iwulski? Rzecznik Sądu ujawnia

Małgorzata Gersdorf / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Choć Małgorzata Gersdorf uważa się w dalszym ciągu za pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy oraz pobiera wynagrodzenie, to pod dokumentami ściśle prawnymi podpisuje się sędzia Józef Iwulski. Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski, w rozmowie z Radiem ZET powiedział, że działania Gersdorf są "ograniczone". Nie doprecyzował na czym polega obecnie praca Małgorzaty Gersdorf.

Ustawa o Sądzie Najwyższym określiła nowy tryb i zasady przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Chętni do kontynuowania pracy mogli złożyć wniosek do Prezydenta, poparty zaświadczeniem lekarskim. Małgorzata Gersdorf tego jednak nie uczyniła, bo orzekła, że jej kadencja jest ściśle określona w konstytucji i osiągnięcie wieku emerytalnego nie może pozbawić jej stanowiska pierwszej prezes SN.  

Podczas niedawnej wizyty w Karlsruhe ogłosiła, że „Będzie I prezesem na uchodźstwie”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uwaga! Gersdorf w Niemczech ogłosiła się... prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie

Prezydent Duda wskazał sędziego Józefa Iwulskiego, jako osobę, która będzie pełnić dotychczasowe obowiązki Małgorzaty Gersdorf, jednak była pierwsza prezes - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy i pobiera wynagrodzenie.

Andrzej Duda ogłosił niedawno kolejny nabór na sędziów Sądu Najwyższego. Krajowa Rada Sądownictwa ma rozpocząć procedurę wyboru na początku przyszłego roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarło 6-tygodniowe dziecko z Covid-19

/ pixabay.com

  

Z powodu koronawirusa w Connecticut zmarło sześciotygodniowe niemowlę - poinformował gubernator tego stanu Ned Lamont. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na świecie.

Dziewczynka trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się jej uratować. We wtorek wieczorem test wykazał, że dziecko ma koronawirusa.

"To wirus, który bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. To pokazuje jak ważne jest pozostanie w domu i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi"

- stwierdził gubernator Connecticut.

Lamont poinformował w środę o kolejnych 19 zgonach chorych z Covid-19 w Connecticut. Łącznie w położonym w pobliżu Nowego Jorku stanie zmarły już 85 zakażone osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts