Beata Mazurek dementuje informacje na temat tablicy w Stoczni Gdańskiej. „To nie jest inicjatywa PiS”

W Stoczni Gdańskiej ma zostać odsłonięta tablica, na której umieszczona będzie informacja, że w strajku 1988 roku udział wzięli śp. prezydent Lech Kaczyński oraz Jarosław Kaczyński. Do sprawy odniosła się za pośrednictwem Twitterza rzecznik prasowa PiS, wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek.

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Odsłonięcie tablicy ma odbyć się 31 sierpnia. Sprawę nagłośnił Lech Wałęsa, publikując na Twitterze zdjęcie z programem wydarzeń zaplanowanych w Stoczni Gdańskiej.

Sprawę skomentowała rzecznik prasowa PiS, Beata Mazurek, dementując pogłoski, że tablica jest inicjatywą partii rządzącej:

W rozmowie z TVN24 Mazurek określiła całą sytuację jako niezręczną. "Nie odsłania się tablic osób żyjących. Będziemy rozmawiać ze stroną związkową, żeby - jeśli będzie taka możliwość - zrezygnowali z tego punktu" - zapowiedziała. "To nie jest inicjatywa PiS i hejt na PiS i Jarosława Kaczyńskiego w związku z odsłonięciem tej tablicy jest nieuprawniony" - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z TVN24 również podkreślił, że nie jest to pomysł ani partii, ani jej prezesa. "Demokracja polega na tym m.in., że ktoś ma zgodę na ufundowanie i wmontowanie tablicy, to ją montuje, niekoniecznie pytając zainteresowanych, czy chcą, żeby ona była w takim kształcie" - zauważył.

Terlecki poinformował, że prezes PiS dopiero w środę dowiedział się o planach powstania tablicy i jest całą sprawą zaskoczony. "To jest inicjatywa związkowców, dotyczy 1988 r., strajku w Stoczni Gdańskiej, gdzie rzeczywiście obaj bracia Kaczyńscy byli obecni i odegrali istotną rolę, natomiast o tej inicjatywie nie wiedzieliśmy i ona nas trochę zaskakuje" - dodał szef klubu PiS.

 

Źródło: PAP, twitter.com, niezalezna.pl

#Beata Mazurek #Lech Wałęsa #PiS #tablica #Stocznia Gdańska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo