Historyk nie ma wątpliwości: „Tam, gdzie PO sprawuje władzę, są tacy sami ludzie jak Ewa Gawor”

Ewa Gawor / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

– Panią Ewę Gawor poznałem w 2001 r. Byłem już drugi raz poza wojskiem, szukałem pracy. Trafiłem do agencji ochrony Solid Security. Będąc szefem tego pionu szkolenia musiałem stykać się z takimi instytucjami jakie reprezentowała pani Ewa Gawor. Widziałem ją tylko w otoczeniu ludzi byłych służb specjalnych. Przez całą dekadę innych ludzi wokół niej nie widziałem – mówił w TV Republika historyk, dr Lech Kowalski.

Gawor - szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy - była podporucznikiem MO, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracownikiem Departamentu PESEL MSW. Objęła ją ustawa dezubekizacyjna pozbawiająca SB-eków przywilejów emerytalnych – pisał Sławomir Cenckiewicz w "Gazecie Polskiej".

Według informacji "Gazety Polskiej" Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czesława Kiszczaka. Zgodnie z informacjami udostępnionymi w mediach społecznościowych przez szefa Wojskowego Biura Historycznego Sławomira Cenckiewicza, Ewa Gawor była w Departamencie PESEL MSW w latach 1979-1990, a w 1988 r. miała ukończyć Wyższą Szkołę Oficerską im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Gazeta Polska" UJAWNIA: urzędniczka, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego, była funkcjonariuszką Kiszczaka!

Historyk wojskowości, dr Lech Kowalski, który miał styczność z Ewą Gawor, wyjaśnił, że poznał ją w 2001 r.

Byłem już drugi raz poza wojskiem, szukałem pracy. Trafiłem do agencji ochrony Solid Security. Będąc szefem tego pionu szkolenia musiałem stykać się z takimi instytucjami jakie reprezentowała pani Ewa Gawor. Widziałem ją tylko w otoczeniu ludzi byłych służb specjalnych. Przez całą dekadę innych ludzi wokół niej nie widziałem – mówił gość red. Stankowskiego. Po transformacji 1989 r. rynek związany z bezpieczeństwem państwa był opanowany przez ludzi byłych służb bezpieczeństwa. SB-ecy byli na tym rynku szkoleniowcami, egzaminatorami. Gen. Zbigniew Nowicki opracował ustawę o ochronie osób i mienia. On był ojcem tej ustawy – mówił na antenie Telewizji Republika.

Historyk dodał, że "pani Gawor dotarła na wyżyny".

Jest to bardzo zorganizowana i przebiegła osoba. Wykonywała dziesiątki telefonów do różnorakich osób, by otrzymać wsparcie. Ona do dzisiaj odwołuje się do okresu kiedy prezydentem Warszawy był śp. Lech Kaczyński – mówił.

Jego zdaniem "tam gdzie partia, tam gdzie PO sprawuje władzę (Wrocław, Gdańsk) są tacy sami ludzie jak pani Gawor".

Oni mają władzę absolutną. Pani Gawor może wykluczyć dowolnego specjalistę z instytucji centralnej jeśli nie będzie jej się podobał. Ona może rozdawać karty – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl