TYLKO U NAS! List patriotycznych środowisk polonijnych z USA do prezydenta Donalda Trumpa

W trakcie V Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej” USA i Kanady w Doylestown w Amerykańskiej Częstochowie odczytano list, jaki do prezydenta Donalda Trumpa skierował Komitet Upamiętnienia Katastrofy Smoleńskiej ( Smolensk Disaster Commemoration Committee). Portal Niezalezna.pl jako pierwszy publikuje treść dokumentu. Przypomnijmy, że głosy Polonii amerykańskiej miały istotny wpływ na wygraną kandydata Republikanów w ostatnich wyborach prezydenckich.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

W liście skierowanym do prezydenta Donalda Trumpa czytamy: 

Zwracamy się do Pana w imieniu polsko-amerykańskiej społeczności, która w przeważającej większości głosowała na Pana w wyborach prezydenckich. Społeczność ta jest zjednoczona i reprezentowana przez Komitet, który działa na rzecz upamiętnienia zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Jesteśmy gotowi wspierać Pana w reelekcji i obecnie planujemy podobną przyszłą kampanię.
Zwracamy się do Pana w kilku sprawach. Po pierwsze, chcielibyśmy zwrócić Pańską uwagę na deklarację o pomocy w śledztwie w sprawie katastrofy lotniczej nad Smoleńskiem. Wiemy, że Pańska deklaracja złożona w Chicago we wrześniu 2016 r., na spotkaniu z Polonią, będąca ofertą pomocy w odzyskaniu wraku samolotu prezydenckiego z Rosji, jest trudna do zrealizowania. Uważamy jednak, że istnieje wiele narzędzi dostępnych dla USA, które mogą być niezbędne i kluczowe w dotarciu do prawdy i pomocy w śledztwach, takich jak te prowadzone obecnie przez podkomisję polskiego rządu.
Drugą ważną kwestią, którą mocno wspieramy, i o której również mówił Pan na spotkaniu w Chicago, jest zwiększenie liczby żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce, a także ustanowienie tam stałych baz, a nie - jak obecnie - rotacyjnych.
W związku z powyższymi kwestiami chcielibyśmy również poprosić o ewentualne spotkanie z przedstawicielami naszego Komitetu w najbliższym możliwym terminie, aby omówić te kwestie bardziej szczegółowo.
Komitet organizacyjny składa się z różnych organizacji, w tym Klubów "Gazety Polskiej" z Filadelfii, Nowego Jorku i New Jersey, wybranych oddziałów Kongresu Polsko-Amerykańskiego, Polskiej Fundacji Kulturalnej i wielu innych. Na czele Komitetu Honorowego stoi pan Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej RP.
Z poważaniem,
Tadeusz Antoniak,
Przewodniczący Komitetu Upamiętnienia Katastrofy w Smoleńsku

 

Źródło: niezalezna.pl

#Donald Trump #Polonia #USA #V Zjazd Klubów Gazety Polskiej USA i Kanady #list

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo