Tramwaje na pedały

  

Taki nowoczesny wynalazek w XXI w. zafundował poznaniakom prezydent Jacek Jaśkowiak. I MPK tęczowe flagi musiało zdjąć. Rok temu Jaśkowiak obwiesił nimi latarnie. Cóż, wiadomo, z czym kojarzy się latarnia i stanie pod nią. Z kolei tramwaje (po poznańsku bimby) kojarzą się po naszemu, ciepło, swojsko. Choćby z anegdotą z podstawówki, że Poznań to miasto zieleni, bo jeżdżą u nas zielone tramwaje.

Mnie także z wieczornym dziecięcym nasłuchiwaniem przez okno, bo niedaleko bloku na Szydłowskiej jeździły tramwaje nr 9, 11 i 24. Każdy odróżniałem „na słuch”. Kojarzą się z tramwajarkami z Czerwca 1956, a także z odpowiedzialnością motorniczych, co wożąc codziennie do szkoły te same dzieci, otaczają je opieką. Udekorowanie jakimś syfem naszej bimby to coś, jakby sprzedać deweloperom Stare Zoo albo park Sołacki. Wydaje się, że Jaśkowiak nie rozumie, jak bardzo przegiął. I że to punkt zwrotny, gdy chodzi o jego starania o drugą kadencję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts