Silny wstrząs na Górnym Śląsku! Mieszkańcy przeżyli chwile grozy

Katowice; zdjęcie ilustracyjne / By Umkatowice - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17035605

  

Na Górnym Śląsku doszło dziś przed godziną 14:00 do silnego wstrząsu. Domy i bloki wielorodzinne zatrzęsły się w wielu miastach - m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Katowicach, Chorzowie czy Siemianowicach Śląskich. Siłę wstrząsu określono na 3,5 stopnia w skali Richtera.

Jak informuje lokalny portal tvs.pl, wstrząs był efektem "eksploatacji górotworu". Jego epicentrum znalazło się w KWK Bobrek-Piekary na głębokości ok. 2000 metrów..

Wstrząs odczuli mieszkańcy wielu miast w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Zatrzęsło domami i blokami mieszkalnymi m.in. w Chorzowie, Bytomiu, Świętochłowicach, Siemanowicach Śląskich, Katowicach czy Gliwicach.

Dyspozytor kopalni Bobrek-Piekary potwierdził w rozmowie z PAP, że to w tym zakładzie doszło do wstrząsu. „Był wstrząs, ale bez żadnych skutków, nic się nie stało” - zapewnił. Jak dodał, kopalnia nie ma też sygnałów, by wstrząs skutkował uszkodzeniem budynków na powierzchni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvs.pl, rmf24.pl, niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przestępca z Polski zatrzymany na Majorce

/ pixabay.com

  

Poszukiwany od 2016 roku 44-letni mieszkaniec warszawskiego Targówka ukrywał się w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. Policja dopadła go w końcu na hiszpańskiej Majorce, skąd trafi za kraty polskiego więzienia. Ma do odsiadki ponad 20 lat.

Śledczy uważają mężczyznę za jednego z najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Za 44-latkiem wydano cztery listy gończe i europejski nakaz aresztowania. Został zatrzymany na hiszpańskiej wyspie w ubiegły wtorek.

Podkomisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV poinformowała, że mężczyzna jest podejrzany o podrabianie dokumentów, fałszowanie pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji, uszkodzenie ciała. Zarzucano mu również nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Jednak od trzech lat 44-latek skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zaangażowani w poszukiwania funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek ustalili, że mężczyzna ukrywał się m.in. w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. W lutym bieżącego roku wydano za 44-latkiem europejski nakaz aresztowania.

Policja informuje, że śledczy dowiedzieli się, że poszukiwany może obecnie ukrywać się w Hiszpanii.

"Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie, angażując jednocześnie do tych działań policję hiszpańską"

- informuje Paulina Onyszko.

Po dopełnieniu wszystkich wymaganych procedur ekstradycyjnych, mężczyzna zostanie deportowany do Polski i stanie przed sądem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl