Komunistyczne tradycje obrony demokracji. Rodzinne powiązania zadymiarza spod Pałacu

/ screen TVP Info

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Dziadek walczył z podziemiem niepodległościowym jako stalinowski prokurator, mama zakładała KOD, tata szkoli od lat młodych dziennikarzy TVP,  a on, to Michał M. to znany z agresji wobec policjantów zadymiarz sprzed Pałacu Prezydenckiego, który stosował przemoc wobec policjantów z okrzykami „ZOMO! ZOMO!”

Michał M., który podczas akcji 26 lipca przed Pałacem Prezydenckim zorganizowaną przez zadymiarzy spod znaku „obrońców demokracji” - przeciwnych zmianom w sądownictwie, zasłynął agresją wobec policjantów i krzykami w ich stronę „ZOMO! ZOMO!” usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów, stosowania wobec nich przemocy i znieważenia podczas służby.  To najmłodszy z klanu obrońców demokracji, który robi już karierę zawodową filmowca. Pracował m.in. jako operator kamery i asystent operatora przy wielu produkcjach filmowych. Znalazł się w obsadzie realizatorskiej emitowanego przez TVP serialu „Wojenne Dziewczyny”.

Jego ojciec, Jerzy Modlinger  to znany redaktor TVP, opisany w “Resortowych dzieciach. Media”. Z Telewizją Polską związany był jeszcze w czasach PRL. W 2013 r.  został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Do dziś pracuje w Akademii Telewizyjnej TVP, gdzie szkoli kadry dziennikarskie.

Dziadkiem Michała M. był ppłk LWP Jerzy Maurycy Modlinger, stalinowski prokurator z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W latach 50-tych był szefem Oficerskiej Szkoły Prawniczej, która szkoliła w ekspresowym tempie bezwzględnie posłusznych reżimowi stalinowskich sędziów i prokuratorów. Modlinger przed wojną był działaczem Związku Patriotów Polskich, który zabiegał o wcielenie ziem polskich do sowieckiej Rosji. Modlinger walczył później o komunistyczne państwo razem z PPR I PZPR. Udzielał się także w szeregach Związku Bojowników o Wolność i Demokrację, który skupiał beton komunistyczny wśród kombatantów wojennych.

Więcej informacji o rodzinie Modlingerów - w czwartkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po porażce May w Izbie Gmin Irlandia nie ma już wątpliwości – szykuje się na twardy Brexit

zdjęcie ilustracyjne / daniel_diaz_bardillo; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W związku z informacją o odrzuceniu przez Izbę Gmin projektu Brexitu przedstawionego przez rząd Theresy May wicepremier Irlandii Simon Coveney poinformował, że rząd przygotowuje „megapakiet” ustaw na wypadek wyjścia W. Brytanii z UE bez umowy. Wśród możliwych scenariuszy, na jakie teraz zdecydować się mogą Brytyjczycy, są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony Unii Europejskiej, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatów lub nawet wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub zwołanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Oczywiście nie chcemy tego, nikt nie chce Brexitu bez umowy (...), ale jeśli będzie to konieczne, to zrobimy wszystko, by chronić naszych obywateli.
- powiedział Coveney.

„Megapakiet”, który zapowiedział, to projekt ustawy zawierającej de facto 17 nowych ustaw, które pozwolą przyjąć awaryjne rozwiązania dotyczące np. transportu czy dostaw leków.

Coveney przyznał, że pozostają wciąż obszary, w których nie przyjęto „planów awaryjnych”, przede wszystkim dlatego, że „teraz dopiero trwa głosowanie” nad stosownymi rozwiązaniami.

Irlandzki rząd wydał też oświadczenie, w którym przypomina, że Rada Europejska przyjęła „jasne stanowisko 13 grudnia, kiedy oświadczyła ponownie, że porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie będzie już przedmiotem renegocjacji”.

Rząd Irlandii zdaje sobie jednak sprawę, że nieuporządkowany Brexit jest złym rozwiązaniem dla wszystkich, zwłaszcza dla Irlandii Północnej. Nie jest za późno na uniknięcie takiej sytuacji i wzywamy Zjednoczone Królestwo, by ustaliło w trybie pilnym, jakie rozwiązanie tego impasu ma zamiar zaproponować.
 - głosi komunikat Dublina.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl