Policja rozprawia się z fejkami. Dowody zamkną usta nawet opornym „totalsom”

Policja publikuje w sieci kolejne dowody na kłamstwa „totalnych”. Według uczestników wczorajszych burd pod pałacem, policjanci mieli jako pierwsi rozpylić „chmurę gazu”. Sęk w tym, że policja nie posiada na wyposażeniu gazu, który rozpyla się „w chmurze”. Dla oporniejszych funkcjonariusze publikują w sieci zdjęcia tego jak działają ich miotacze i proszą m.in. „Gazetę Wyborczą” – „Stop fakenews”.

/ fot. https://www.flickr.com/photos/drabikpany/6807577969

Atak „totalsów” na policjantów w taki sposób opisywała „Wyborcza”.

„Dziennikarz Jacek Rakowiecki relacjonuje: - Usłyszałem krzyki, kiedy dotarłem na miejsce, zobaczyłem policję, która otoczyła dwie osoby. Policjanci z kolei zostali otoczeni przez protestujących, zaczęły się negocjacje i zamieszki. Nagle od policji poszła chmura gazu”

- czytamy na portalu wyborcza.pl.

Działanie policjantów w trakcie manifestacji pod Pałacem Prezydenckim było adekwatne do zagrożenia. Część osób protestujących była bardzo agresywna. Atakowanie policjantów jest czystym bandytyzmem

- ocenił dziś rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

Jak dodał, jeżeli pojawiła się chmura gazu, o której w internecie piszą dziennikarze, to „jednoznacznie pokazuje, że gaz został użyty wobec policjantów”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Policja zabrała głos po nocnych awanturach pod Pałacem Prezydenckim. Padły słowa o „czystym bandytyzmie”

Żeby nie być gołosłownymi policja opublikowała nawet zdjęcia tego, jak wyglądają ślady po gazie, która ma na wyposażeniu policja i tego, dostępnego w zwykłych sklepach. „Stop fakenews”, „gdzie jest chmura?” – dodaje policja.

Kłamać „totalsom” jest coraz trudniej. Bowiem dodatkowo w sieci krąży nagranie jednej z uczestniczek protestu na którym słychać… jak mówi komuś żeby właśnie rozpylił gaz w policjantów!

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, policja.pl

#policja #gaz #Pałac Prezydencki #opozycja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo