Zamożni, wpływowi i zepsuci. Byli klienci sypią „dilera gwiazd” w sądzie

/ Maklay CC0

  

Kolejni świadkowie w procesie Cezarego P. zwanego „dilerem gwiazd” przyznali, że kupowali u niego narkotyki. - Nie dzwoniłem do niego w innym celu niż zakup kokainy - padło z ust jednego z nich dziś przed sądem. Oskarżony twierdzi jednak, że niczego nie sprzedawał.

Proces Cezarego P. toczy się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. „Diler gwiazd” oskarżony jest o sprzedaż kokainy wartej ponad milion złotych.

Dziś przesłuchano kolejnych świadków - osoby, które dzwoniły do „dilera gwiazd”, gdy ten miał już założony podsłuch na telefonie. Byli pytani o znajomość z Cezarym P.

Jeden z nich, 30-letni przedsiębiorca z Warszawy, powiedział sądowi, że wie, kim jest P.

Na imprezach słyszałem, że to jest osoba, która może przywieźć różne rzeczy jak trzeba, w tym narkotyki

– zeznał Bartosz W. Rozpoznał swój głos na nagraniu. Potwierdził, że z oskarżonym miał kontakt raz, dzwonił do niego w nocy.

Nie pamiętam szczegółów. To był weekend. Byłem pijany

- przekonywał.

Inny świadek, Kacper S. także przyznał, że kupował kokainę, ale nie był pewien czy od P. Zeznał, że narkotyki nabywał od mężczyzny w dużym czarnym samochodem terenowym. A takim samochodem, według prokuratury, jeździł oskarżony.

Grafik Filip B. oświadczył przed sądem:

Okoliczności, w których miałem kontakt z oskarżonym, były mocno imprezowe i wspomnienia są dość zatarte. Nie wiem, po co dzwoniłem do oskarżonego.

Później zeznał, że na imprezach, w których brał udział, rzucano hasło, żeby zadzwonić „do Czarka” i on bardzo szybko się zjawiał.

Przyjeżdżał i przywoził jakieś tam środki odurzające. Nie jestem w stanie określić, jakie to były środki. Mogły to być jakieś leki, dopalacze, nie mogę wykluczyć kokainy. Nie odróżniłbym jednego od drugiego

 - powiedział świadek.

Sędzia Anita Kowal odczytała Filipowi B. jego zeznania, które składał w prokuraturze. Rok temu świadek lepiej pamiętał kontakty z „dilerem gwiazd”:

Kokainę kupowałem od P. na telefon, w małych foliowych zawiniątkach, kosztowała ok. 150 zł. Nie dzwoniłem do niego w innym celu, niż zakup kokainy. Wystarczyło do niego zadzwonić i on przyjeżdżał.

Odtworzono mu także nagrania z podsłuchu. Pytany przez Cezarego P. czy chce „tą lepszą, czy tą drugą” odpowiedział, że zamawia „malucha”.

Przed sądem nie był sobie w stanie przypomnieć czym był „maluch” w rozmowie, ale dopytany przez prokuratora zapewniał, że nie kupował przez telefon samochodu.

Do kupowania narkotyków u P. przyznał się jeszcze jeden świadek. Pozostali zasłaniali się niepamięcią.

Cezary P. został zatrzymany maju 2016 r. przed klubem przy ul. Hożej, przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE gotowa opóźnić brexit?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/TeroVesalainen

  

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał "The Sunday Times".

Jak ujawniają źródła dyplomatyczne, opóźnienie miałoby być "ruchome", co oznacza, że Wielka Brytania może wyjść z UE wcześniej - 1 lub 15 listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa zostanie ratyfikowana przed końcem najbliższego tygodnia.

Żadna decyzja nie zostanie podjęta, dopóki państwa UE nie ocenią szans na przyjęcie przez parlament porozumienia o warunkach wyjścia, czyli na pewno nie zapadnie przed wtorkiem. Natomiast jeśli Johnson będzie miał poważne kłopoty z przyjęciem umowy w Izbie Gmin lub jeśli posłowie wymuszą drugie referendum, wówczas kraje UE, a zwłaszcza Niemcy, będą naciskać na dłuższe przesunięcie, być może do czerwca przyszłego roku - podaje "The Sunday Times".

Cytowany przez gazetę Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu i jeden z najważniejszych polityków chadeckiej partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel, opowiada się za dłuższym opóźnieniem. "Rada Europejska powinna teraz zdecydować o ostatnim, długim opóźnieniu, dając Wielkiej Brytanii czas na przygotowanie się do wszystkich możliwych rozwiązań, w tym drugiego referendum" - powiedział.

Antti Rinne, premier Finlandii, która sprawująca obecnie przewodnictwo w Radzie UE, będzie współpracował z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w celu przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku dni konsultacji z unijnymi rządami. On również powiedział, że zapewnienie dodatkowego czasu Wielkiej Brytanii jest sensowne.

Według źródeł dyplomatycznych najbardziej prawdopodobną opcją jest podjęcie decyzji, że trzymiesięczne opóźnienie brexitu, zgodnie z tzw. ustawą Benna, do 31 stycznia 2020 roku, jest czysto "technicznym przedłużeniem". Taka decyzja może nawet nie wymagać od przywódców UE zorganizowania dodatkowego szczytu w poniedziałek 28 października i mogłaby zostać uzgodniona w drodze wymiany listów ambasadorów w Brukseli - pisze "The Sunday Times".

UE będzie musiała natomiast zorganizować nadzwyczajny szczyt, jeśli konieczne będzie przesunięcie brexitu poza 31 stycznia 2020 roku, gdyby porozumienie utknęło w Izbie Gmin lub deputowani odrzucili je, nie podejmując decyzji w sprawie nowego referendum ani nie odwołując wniosku o wyjście z UE.

Jak podkreśla "The Sunday Times", głównym pytaniem dla UE, a zwłaszcza dla Francji, byłby "cel" kolejnego długiego opóźnienia. Amelie de Montchalin, francuska minister ds. europejskich, powiedziała gazecie "Journal du Dimanche", że "niepewność polityczna" musi się skończyć. "Powinniśmy przestać wierzyć, że w interesie wszystkich leży wstrzymanie wszystkiego na sześć miesięcy, a potem wszystko będzie lepiej" - powiedziała minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl