Płonące ulice i bezczeszczone francuskie flagi. Oto NOWE filmy oraz zdjęcia z Paryża

Nie wystarczyło im podpalanie samochodów, wybijanie witryn sklepowych, rabowanie towarów czy wyrywanie płytek chodnikowych. Francuscy "kibice" postanowili rozprawić się również z... flagą ich kraju. Bezczeszczenie symbolu narodowego było po wygranej w Mundialu na porządku dziennym. Zobaczcie sami!

PrtSc/ www.youtube.com/watch?v=pQp8Hj6EGfo

O tym, jak świętowali swoje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej Francuzi (czy raczej mieszkańcy Francji), pisaliśmy już wczoraj na naszym portalu. Francuska policja w nocy z niedzieli na poniedziałek miała co robić. "Kibice" postanowili bowiem ubogacić kulturowo swoje świętowanie. Do tego stopnia, że stróże prawa nie nadążali interweniować w przypadku kolejnych zamieszek. Doszło do nich nie tylko w Paryżu, ale m.in. w Lyonie czy Nicei.

Policja była atakowana płytami chodnikowymi, witryny w sklepach wybijane, towar zaś rozkradany przez szalejących "kibiców". Dla zwykłych obywateli był to koszmar. Po całonocnych bitwach na ulicach miast, obudzili się w zupełnie innej rzeczywistości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szok! Tak świętują "kibice" we Francji - zniszczone samochody, zdemolowane ulice! Zobacz WIDEO

Jednak na tym żałosny spektakl się nie skończył. W sieci wciąż pojawiają się nowe zdjęcia i nagrania, kompromitujące do reszty zachowania Francuzów. Nie oszczędzili nawet swojej flagi!

Okazuje się, że nawet świętować trzeba umieć. A jak się to robi pokazali Chorwaci. Pomimo faktu, że piłkarze reprezentacji Chorwacji przegrali z Francją 2:4, dla Chorwatów i tak są bohaterami! Piłkarze, gdy wrócili do kraju, byli mile zaskoczeni żywiołowym, ale jednocześnie kulturalnym przyjęciem.

CZYTAJ WIĘCEJ: To trzeba zobaczyć! Wielka radość i tłumy kibiców na ulicach Chorwacji – piłkarze wrócili już do kraju!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Francja #mudial #zamieszki #falga #kibice

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo