O tym, jak świętowali swoje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej Francuzi (czy raczej mieszkańcy Francji), pisaliśmy już wczoraj na naszym portalu. Francuska policja w nocy z niedzieli na poniedziałek miała co robić. "Kibice" postanowili bowiem ubogacić kulturowo swoje świętowanie. Do tego stopnia, że stróże prawa nie nadążali interweniować w przypadku kolejnych zamieszek. Doszło do nich nie tylko w Paryżu, ale m.in. w Lyonie czy Nicei.

Policja była atakowana płytami chodnikowymi, witryny w sklepach wybijane, towar zaś rozkradany przez szalejących "kibiców". Dla zwykłych obywateli był to koszmar. Po całonocnych bitwach na ulicach miast, obudzili się w zupełnie innej rzeczywistości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szok! Tak świętują "kibice" we Francji - zniszczone samochody, zdemolowane ulice! Zobacz WIDEO

Jednak na tym żałosny spektakl się nie skończył. W sieci wciąż pojawiają się nowe zdjęcia i nagrania, kompromitujące do reszty zachowania Francuzów. Nie oszczędzili nawet swojej flagi!

Okazuje się, że nawet świętować trzeba umieć. A jak się to robi pokazali Chorwaci. Pomimo faktu, że piłkarze reprezentacji Chorwacji przegrali z Francją 2:4, dla Chorwatów i tak są bohaterami! Piłkarze, gdy wrócili do kraju, byli mile zaskoczeni żywiołowym, ale jednocześnie kulturalnym przyjęciem.

CZYTAJ WIĘCEJ: To trzeba zobaczyć! Wielka radość i tłumy kibiców na ulicach Chorwacji – piłkarze wrócili już do kraju!