„Totalni” chcieli odwołać marszałka. Mazurek szybko zamknęła im usta przypominając to...

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Beata Mazurek wystąpiła podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka dała jasno do zrozumienia, że Klub PiS będzie głosował przeciw wnioskowi „totalnej opozycji”. Wniosek o odwołanie marszałka Sejmu posłowie PO i Nowoczesnej złożyli 15 czerwca; stało się to po odrzuceniu wniosku Platformy o informację bieżącą w sprawie konsekwencji nałożenia na Polskę kar w związku z art 7.

Jak oceniła wicemarszałek Beata Mazurek, generalnie rzecz biorąc prawem opozycji jest wytykanie marszałkowi Sejmu błędów.

- Dziś jednak rozpatrujemy inną sytuację, wniosek złożyła m.in. PO, która ma najmniejszy mandat do tego, by krytykować obecnego marszałka. Dlaczego? Bo marszałek Kuchciński w porównaniu do waszych standardów i waszych praktyk to uosobienie demokratycznej władzy w parlamencie - powiedziała Mazurek.

Jak dodała, gdyby chciała wymienić wszystkie nieprawidłowości w prowadzeniu obrad za czasów PO-PSL potrzebowałaby 50, a nie 5 minut i pewnie to jeszcze byłoby mało.

Dlatego, jak zapowiedziała, odniesie się do dwóch zarzutów opozycji - dot. sprawy informacji, o którą wnioskowała PO oraz kar finansowych dla posła PO Sławomira Nitrasa. Oceniła, że oba zarzuty są „kuriozalne”.

Mazurek dodała, że „pretensja” dotycząca poddania pod głosowanie w Sejmie wniosku PO o informację była niesłuszna.

- Jakim trzeba być hipokrytą, by pamiętając jak wy działaliście w kwestii inicjatyw opozycji wypominać marszałkowi poddawanie informacji pod demokratyczne głosowanie całej izby? - pytała.

Jej zdaniem przykładem tego, jak PO za swoich rządów traktowała ówczesną opozycje była decyzja z 2012 r. wówczas marszałek Sejmu Ewy Kopacz o stworzeniu tzw. niszczarki sejmowej. Przekonywała, że dzięki temu „kruczkowi prawnemu” PO torpedowała inicjatywy opozycji, a potem przez osiem lat ignorowała wnioski obywatelskie.

- Jeśli chodzi o sprawę Nitrasa to został on ukarany przez prezydium Sejmu. Wasi wicemarszałkowie o tym wiedzą, nie powiedzieli wam tego? - pytała Beata Mazurek.

Oceniła, że marszałek Sejmu i tak potraktował posła PO łagodnie, bo mógłby go też wykluczyć z obrad. Według Mazurek Nitras „często zachowuje się w sposób agresywny i nadpobudliwy”.

- Klub PiS będzie głosował przeciwko wnioskowi opozycji nie tylko dlatego, że postawione w nim zarzuty są absurdalne, ale dlatego, że marszałek Marek Kuchciński spokojnie i rozważnie prowadzi obrady. Mimo waszej notorycznej obstrukcji i awantur, mimo nieustannego naruszania przez was norm parlamentarnych marszałek stara się łagodzić spory i traktuje takich posłów jak poseł Nitras naprawdę z dużą wyrozumiałością - podkreśliła Mazurek.

Pod koniec swojego wystąpienia wicemarszałek Beata Mazurek dodała, że opozycja „może być zła, że jej przeszkadzanie w obradach i ciągłe wyskoki nie dają rezultatu, a kierujący obradami nie dają się sprowokować”, a zwracając się już bezpośrednio do posłów opozycji poradziła im, żeby pogodzili się wreszcie z tym, że przegrali wybory.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prawdziwy horror holenderskiej rodziny. Były członek sekty Moona więził ich przez 9 lat!

/ pasja1000

  

Holenderski sąd przedłużył o dwa tygodnie areszt mężczyźnie, który przez 9 lat przetrzymywał w zamknięciu na farmie w Holandii siedem osób. Jak podaje holenderska prasa, zatrzymany to 58-letni Austriak Josef B., prawdopodobnie były członek sekty Moona. Sześcioro rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowany ojciec, mieszkało w całkowitej izolacji. Młodzi ludzie zostali odnalezieni zamknięci w ukrytym pokoju w domu na farmie. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

Josef B. podejrzany jest o bezprawne pozbawienie wolności oraz szkodzenie zdrowiu swych ofiar. Agencja dpa poinformowała, że aresztowany także został 67-letni ojciec przetrzymywanej rodziny.

Według telewizji RTV Drenthe Josef B., z wykształcenia cieśla, mieszkał samotnie w Austrii do 2010 roku. Potem przeprowadził się do Holandii i osiadł w wiosce Ruinerwold, gdzie wydzierżawił farmę. To tam przez 9 lat przetrzymywał siedem osób - sześcioro rodzeństwa i ich schorowanego ojca.

Holenderska prasa podała, że Josef B. prawdopodobnie był członkiem tzw. Kościoła Zjednoczeniowego, powstałego w Korei Południowej, znanego też jako sekta Moona. Informacje te potwierdził w austriackiej gazecie "Kronen Zeitung" jego brat Franz B., który przyznał, że Josef B. należał do sekty, nie wymienił jednak jej nazwy.

Wiele wskazuje na to, że Josef B. i przetrzymywana przez niego rodzina znali się od pewnego czasu. Niektóre źródła twierdzą, że byli sąsiadami w pobliskim Hasselt i że najstarszy syn w rodzinie w przeszłości był pracownikiem Josefa B.

Holenderska agencja ANP przytacza słowa Wima Koetsiera, rzecznika Federacji Uniwersalnego Pokoju (UPF), który powiedział, że ojciec przetrzymywanej rodziny w latach 80. był członkiem sekty Moona, a następnie założył własną "grupę" z kimś innym.

Policja otrzymała informację w sprawie sytuacji na farmie w miniony weekend. Według lokalnych mediów jeden z synów z przetrzymywanej rodziny uciekł i poprosił o pomoc w pobliskiej kawiarni. Jej pracownik powiedział RTV Drenthe, że zaniedbany, zdezorientowany 25-latek przyszedł do kawiarni i powiedział, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat.

Widać było, że nie miał pojęcia, gdzie jest, ani co robić

- opowiadał szef lokalu Chris Westerbeek. 

Powiedział, że uciekł i pilnie potrzebuje pomocy.

Następnie wyszło na jaw, że sześcioro rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowany ojciec, mieszkało w całkowitej izolacji. Młodzi ludzie zostali odnalezieni zamknięci w ukrytym pokoju w domu na farmie. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl