To już jest chyba jakieś fatum! Trzaskowski znowu trafił kulą w płot, mówiąc o Warszawie

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Kandydat Platformy i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zalicza kolejne wpadki. Nie jest w stanie odciąć się od fatalnej prezydentury jego partyjnej koleżanki, więc próbuje przekierować uwagę wyborców na inne tematy. Nie wychodzi mu to jednak zgrabnie, bo albo okazuje się, że nie do końca wie, o czym mówi, albo mówi rzeczy co najmniej bardzo kontrowersyjne.

Warszawiacy zdążyli się już dowiedzieć, że Rafał Trzaskowski nie zamierza budować w stolicy nowych mostów, bo jego zdaniem inwestycje te spowodują większe korki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warszawiak znokautował Trzaskowskiego. Tę pogawędkę polityk PO zapamięta na długo. WIDEO

Wiedzą także, że zdaniem kandydata totalnej opozycji nie potrzebny jest Centralny Port Komunikacyjny, bo... powstaje nowe lotnisko w Berlinie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Do czyjej bramki on strzela? Trzaskowski o CPK i lotnisku w… Berlinie. WIDEO

W obliczu gigantycznych wpadek i niespójnego przekazu swojej kampanii Trzaskowski postanowił wyjść do wyborców z pozytywnym komunikatem. Opublikował na swoim profilu informację, że miasto Warszawa zawarło wreszcie z Legią umowę na dzierżawę terenów pomiędzy ul. Czerniakowską a stadionem klubu. Teren ten od lat był zaniedbany i zarastał chwastami.

Niestety... znowu mu nie wyszło, bo komentujący jego wpis twitterowicze przypomnieli kilka przykrych faktów.

Bardzo dosadnie hipokryzję Trzaskowskiego i spółki skomentował dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl twitter.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W Holandii dziś rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE. Antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD), które zdobyło zaledwie 2 proc. głosów w wyborach krajowych w 2017 r., może uzyskać 15 proc., tyle samo co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).

Socjaldemokratyczna Partia Pracy, z której wywodzi się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, może liczyć na około 13 proc.

Agencja Reutera zauważa, że 36-letni nacjonalista Thierry Baudet, który "szturmem wszedł do holenderskiej polityki, może sporo zyskać w wyborach europejskich".

Baudet uważa, że Holandia utraciła kontrolę nad granicami oraz suwerenność na rzecz UE i przeżywa egzystencjalny kryzys. Zajmuje antyimigracyjne stanowisko i wzywa do zachowania holenderskich wartości. Lider FvD jest zdania, że imigracja doprowadziła do upadku chrześcijańskiej europejskiej cywilizacji i chce, aby Holandia opuściła Unię Europejską.

W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD premiera Marka Ruttego.

Baudet skradł elektorat głównie antyimigracyjnej, antysystemowej, antymuzułmańskiej i antyunijnej Partii na rzecz Wolności (PVV) swego rywala Geerta Wildersa, eurosceptyka najbardziej znanego z kampanii przeciwko islamowi - wskazuje Reuters. Ugrupowanie to może liczyć na ok. 5 proc. poparcia.

Jeśli holenderskie sondaże okażą się dokładne, Forum Demokratyczne może zdobyć pięć z obecnych 26 holenderskich miejsc w liczącym 751 miejsc Parlamencie Europejskim.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.

Pierwszy punkt wyborczy został otwarty na lotnisku w Amsterdamie o godz. 5 rano. Lokale zostaną zamknięte o godz. 21.

W czwartek wybory odbywają się jeszcze w Wielkiej Brytanii. W piątek do urn wyborczych pójdą mieszkańcy Irlandii i Czech, a w sobotę Łotwy, Malty i Słowacji. W pozostałych krajach UE wybory odbędą się w niedzielę 26 maja. W całej UE prawo głosu ma 426 mln osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl