Tarcza antyrakietowa staje się faktem. Umowy podpisane, System Patriot niebawem w Polsce

Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował o podpisaniu umowy offsetowej związanej z zakupem przez Polskę zestawów Patriot. Resort podkreśla, że jest to już ostatni krok przed finalizacją całego procesu i podpisaniem umowy na dostawę systemu Patriot do Polski.

Fotobaza Gazeta Polska © Marian Paluszkiewicz 2017, All Rights Reserved

O podpisaniu umów offsetowych minister Błaszczak poinformował na Twitterze.
 

„Umowy offsetowe do programu Wisła podpisane. Transfer technologii wyceniony na prawie miliard złotych wzmocni możliwości polskiego przemysłu obronnego. To już ostatni krok przed podpisaniem umowy na dostawę Systemu Patriot”

- napisał Mariusz Błaszczak.
 


Jak wynika z komunikatu ministerstwa obrony w tej sprawie, Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MON, podpisał umowy offsetowe związane z dostawą przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu „WISŁA – etap I”. Ich podpisanie jest warunkiem koniecznym do zawarcia umowy na dostawę systemu „WISŁA – Etap I”.

„MON reprezentujący Skarb Państwa, podpisało umowy z przedstawicielami firm Raytheon Company i Lockheed Martin Global Inc ”, 23 marca 2018 roku w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie”

- czytamy w komunikacie.

W przyszłym tygodniu jest spodziewane podpisanie umowy na dostawę systemu, który ma być podstawą programu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła. Błaszczak zapowiadał zawarcie jej do końca marca.
 
W latach 2018-22 resort obrony zamierza wydać na obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową 17,1 mld zł.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, mon.gov.pl

#Mariusz Błaszczak #MON #Patriot #tarcza antyrakietowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo